Melih ABİ: Zamanında alınmayan çöp sıcakta koku yayıyor

Giriş Tarihi: 24.7.2015
Melih ABİ: Zamanında alınmayan çöp sıcakta koku yayıyor
Adana'dan bir şikayet aldım. Kocavezir İş Merkezi'nin hemen yan tarafından. Okurumuz diyor ki; "Kocavezir İş Merkezi'nin bitişiğine yani parkın yanına Seyhan Belediyesi yeraltı konteynırı koydu. İşyerleri tavuk artıklarını buraya atıyor. Havalar çok sıcak. Akşam olduğunda, çöpler zamanında alınmadığından, çöp arabası geldiğinde çok ağır koku yayılıyor. Burada oturan ve gece de çalışan insanlar var. Koku o kadar ağır ki insanın midesi ağzına geliyor. İnanın böyle ağır koku hayatım boyunca görmedim. Hiç olmazsa birkaç kez alınsa bu kokunun önüne geçilir. Bizler de evimizde, işyerimizde otururken bu ağır kokuyu çekmeyiz." Umarım dikkate alınır. İnanın o bölgeden çok sayıda şikayet aldım.

Sokak lambası gündüz yanmasın
Bu fotoğraf Adana'da çekilmiş. Okurumuz bana elektronik posta yoluyla göndermiş. Kesintilerin çok olduğu bu dönemde insanlar güpegündüz yanan sokak lambalarını görünce tepki gösteriyor. Güzelyalı Mahallesi'nden Kız Lisesi'nin karşısında bulunan ara sokakta gelen fotoğrafın çekilme saati 10:30. Umarım düzeltilir.

"Otobüs hattı istiyoruz"
Adana'dan arayan okurumuz Mavi Bulvar'da oturuyor. Diyor ki; "Büyükşehir Belediye otobüsleri birçok yere hizmet veriyor. İnsanların bu durumdan memnun olduklarını düşünüyorum. Bizim de bir talebimiz var. Mavi Bulvar'dan geçmek üzere, Kenan Evren Bulvarı ile Turgut Özal Bulvarı'na giden otobüs hattı istiyoruz. Dikkate alınır, uygulamaya geçilirse Mavi Bulvar'da oturan çok sayıda semt sakini memnun olacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Zamanında alınmayan çöp sıcakta koku yayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN