Mersin sahillerinde güvenle yüzülebilir

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'nün her ay düzenli olarak yaptığı deniz suyu kirlilik ölçümlerinin haziran ayı verileri deniz suyunun temiz olduğunu gösterdi

Giriş Tarihi: 25.7.2015
Mersin sahillerinde güvenle yüzülebilir
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'nün yaptığı ölçümler, sahillerin temiz olduğunu gösterdi. Mersin ve çevre illerden gelen turistlerin gönül rahatlığıyla denize girebileceği bildirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, özellikle yaz aylarında yazlıkçılardan dolayı meydana gelen nüfus artışına değinerek ikisi ileri arıtma, toplam 9 adet atık su arıtma tesisinin olduğunu belirtti.

GÖNÜL RAHATLIĞIYLA

Temiz, sağlıklı, insanların rahatlıkla istifade edeceği, güven içerisinde kullanacakları sahiller için çalıştıklarını belirten Kocamaz, "Bütün amacımız Mersin'i dünyaya tanıtmaktır. Sahillerimizden bütün hemşerilerimizin, yerli ve yabancı turistlerin en iyi şekilde yararlanmasını istiyoruz. Vatandaşlarımız bütün sahillerimizden huzur içerisinde, gönül rahatlığıyla denize girilebilir" diye konuştu.

REFERANS DEĞERİN ALTINDA

Yüzme suyu kalite yönetmeliğine göre, 100 mililitrede bulunan bakteri sayısının kılavuz ve zorunlu değerleri dikkate alınarak yapılan ölçümlerde fekal koliform, toplam koliform ve fekal streptokok parametreleri, referans değerlerin çok altında çıktı. Ölçümler, Karaduvar, Kazanlı, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi, Mersin Liman içi, Hilton, Yosun Restoran, Mezitli, Mezitli Atıksu Pompa İstasyonu, Davultepe, Tece, Erdemli Çamlık, Kargıpınarı, Susanoğlu, Narlıkuyu ve Silifke Arkum sahillerinde yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin sahillerinde güvenle yüzülebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN