Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li başkan fiyatı söyledi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın 600 bin liraya ev aldığı iddialarına CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit yanıt verdi: O ev 600 değil 300 bin liralık

Giriş Tarihi: 26.7.2015
CHP'li başkan fiyatı söyledi
Mersin gündemini meşgul eden rüşvet iddialarına CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit'ten açıklama geldi. CHP Milletvekili Fikri Sağlar'ın kardeşi İsmail Sağlar'ın sahibi olduğu televizyona çıkan Başkan Abdullah Özyiğit, Şimşek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek'in Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, "600 bin liraya ev aldın. Babanın parasıyla mı aldın" şeklindeki sözlerine yanıt vererek, "Başkan Neşet Tarhan'ın aldığı ev 600 bin lira değil 300 bin lira. İddialar asılsız ve mesnetsiz. Çamur at izi kalsın mantığı ile atılmıştır. Bulunduğu makamı kullanarak maddi menfaat sağlayan şerefsiz ve namussuzdur" dedi.

RÜŞVET İDDİALARINI SIRALADI

Bilindiği gibi MEŞTİ'nin işletmecisi Şimşek Grup Başkanı Halit Şimşek'in, kira ödemelerinin düzenlenmesi konusunda yaptığı başvuru CHP'li üyeler tarafından kabul edilmemişti. Bunun üzerine Halit Şimşek, herkesin bulunduğu bir ortamda Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan'ı kastederek, "Seçildikten sonra 600 bin liraya ev aldın. MHP'liler değil asıl CHP'liler rüşvetçidir. 600 bin liralık evi nasıl aldın? Babanın parasıyla mı aldın? Ben de bir ev versem benim için el kaldırırdın değil mi" diye yüksek sesle bağırdı. Şimşek Grup Başkanı Halit Şimşek, teklifinin onaylanması için CHP'li Meclis üyelerinin de kendisinden 200 bin euro rüşvet istediğini iddia etmişti.

İNTİKAM DUYGUSU İLE
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan bu iddiaların asılsız olduğunu ve kendisinin babasından kalma bir evde oturduğunu belirterek, bir ev satın aldığını ancak inşaat halinde iken bu girişimde bulunduğunu belirtti. Başkan Tarhan, iddia sahipleri hakkında da yasal yollara başvuracağını söyledi. Kent gündemini meşgul eden bu iddialardan sonra CHP İl başkanı Abdullah Özyiğit, katıldığı bir televizyon programında MEŞTİ'nin patronu Halit Şimşek tarafından ortaya atılan iddialara yanıt vererek, "Başkan Tarhan'ın aldığı ev 600 değil 300 bin lira değerinde. İddialar, çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmıştır. İntikam duygusu ile hareket edilmiştir" diye konuştu.

SORULARA NET YANIT VEREMEDİ

Başkan Tarhan'ın aldığı evin değerinin 300 bin lira olduğunu söyleyen ancak hangi sitede olduğunu bilmediğini ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit'in bu sözleri hayretle karşılandı. Televizyon programını izleyenler, "CHP İl Başkanı televizyona çıkıp partililerini savunuyor ama ortaya somut bir belge koyamadı. Madem Neşet Tarhan'ın aldığı ev 600 değil 300 bin lira peki o halde bu ev nerede, hangi sitede, apartman dairesi mi, yoksa villa mı? Bu sorulara net olarak yanıt vermedi" dediler. Bu arada Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 600 bin liralık ev iddiaları ile ilgili, "İddiayı ortaya atanlar belgeleri ile açıklayacaklarmış. Bunu bekliyorum. Konu yargıya intikal etti. Bu konularda hiçbir şey söylemek istemiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li başkan fiyatı söyledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN