Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömrünü engelli ailesine adadı

Eşi ve iki oğlu engelli olan 72 yaşındaki Sultan Koç, her türlü zorluğa göğüs geriyor. Fedakar anne, "Artık yaşlandım, çocuklarımla gerektiği kadar ilgilenemiyorum" diyor

Giriş Tarihi: 26.7.2015
Ömrünü engelli ailesine adadı
ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde eşi ve iki engelli oğluyla yaşayan 72 yaşındaki 8 çocuk annesi Koç, aldığı evde bakım maaşıyla yaşama tutunmaya çalışıyor. Koç, eşinin görme engelli olmasına rağmen bugüne kadar kendilerini hiç kimseye muhtaç etmediğini söyledi. Zihinsel engelli 42 yaşındaki Mehmet ve bedensel engelli 38 yaşındaki Ahmet Koç ile zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Koç, şimdiye kadar çocukların evde bakım maaşı dışında hiç kimseden yardım almadıklarını ifade etti.

TEDAVİ ETTİREMEDİ

Hayatını eşi ve çocuklarına adadığını, onlara adeta bir bebek gibi baktığını vurgulayan Koç, "Köydeki evimiz su altında kalınca yıllar önce eşim ve 6 çocuğumla buraya taşındık. Geldiğimizde 5 kızım bir de oğlum vardı. Daha sonra Mehmet ve Ahmet dünyaya geldi. Ahmet menenjit, Mehmet ise sarılık hastalığına yakalandı. Durumumuz yoktu, tedavilerini yaptıramadık. İkisi de bakımsızlıktan dolayı engelli kaldı. Bir tek oğlum dışında çocukların hiçbirini okutamadık. Şimdiye kadar hiçbir şekilde ne yardım talep ettik ne de aldık" dedi.

ERDOĞAN'I GÖRMEK İSTİYOR

Bir süre önce evde bakım maaşı almaya başladıklarını dile getiren Koç, "Eğer o da olmasaydı şimdi açlıktan ölebilirdik. Artık yaşlandım gücüm yetmiyor, dermanım da kalmadı. Çocuklarımla gerektiği kadar ilgilenemiyorum" diye konuştu. Baba Ahmet Koç da kendileriyle yakından ilgilenip yanız bırakmayan hükümet yetkililerine teşekkür etti. Bedensel engelli Ahmet Koç ise tek isteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir kez sarılmak olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömrünü engelli ailesine adadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN