Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkâmil Belediyesi'nin projesi ilk meyvesini verdi

Giriş Tarihi: 26.7.2015
Şehitkâmil Belediyesi'nin projesi ilk meyvesini verdi

Şehitkamil Belediyesi'nin, Dülük Tabiat Parkı'nda ayrılmış alana, yaban hayvanlarının beslenmesi için oluşturduğu meyve bahçesi, ilk meyvelerini verdi

Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi'nin Dülük Tabiat Parkı'nda yaban hayvanlarının beslenmeleri için oluşturduğu meyve bahçeleri ilk meyvesini verdi. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Türkiye'de bir ilke imza atarak, doğal hayatta yaşayan canlılar için oluşturduğumuz özel bahçe meyve vermeye başladı. Yeni dikilen ağaçların meyve vermeleri birkaç yıl süreceği için, bazı badem ağaçlarına yapılan aşılarla birlikte, aşılanan ağaçlar ilk meyvelerini verdi" dedi.

DOĞAL HAYAT İÇİN

Yaban hayvanları için oluşturulan bahçede aşılanan meyve ağaçlarının meyve vermesiyle birlikte yaban hayvanlarının beslenmelerine kolaylık sağladıklarını belirten Fadıloğlu, "Doğal hayatı korumak adına 2 yıl boyunca burada meyve ağacı çalışması yaptık. Yetişmiş olan ağaçların yanı sıra, boş olan alana 2 bin yeni meyve ağacı diktik. Mevcut yabani olan ağaçlarımızı aşıladık ve bugünde meyve vermeye başladılar. Her türlü meyve ağacının olmasına özen gösteriyoruz" diye konuştu.

VATANDAŞ MEMNUN

Dülük Tabiat Parkı'nı gezen ve meyve bahçesini gören vatandaşlar, hayata geçen proje ile sıcak yaz günlerinde hayvanların rahatlıkla beslendiklerini, meyvelerin hayvanlar tarafından yenildiğini gördükçe mutlu olduklarını dile getirdi. Vatandaşlar ayrıca Şehitkamil Belediyesi'nin kış aylarında yağan kardan dolayı beslenemeyen hayvanlara da yem verdiğini söyleyerek başta Belediye Başkanı Rıdvan Fadlıoğlu'na ve emek veren herkese teşekkürlerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkâmil Belediyesi'nin projesi ilk meyvesini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN