Kalkınma Bakanı Yılmaz Adana'da

Giriş Tarihi: 27.7.2015
Kalkınma Bakanı Yılmaz Adana'da

Adana Entegre Sağlık Kampusu hakkında Vali Büyük'ten bilgi alan Bakan Yılmaz, Türkiye'de son 12 yılda her alanda yatırımlar yapılarak, istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme kaydedildiğini söyledi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Adana'ya geldi. Adana Havalimanı'nda Vali Mustafa Büyük ve AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, Adana Valiliği'ne geçti. Valiliğin girişindeki bin 550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampus Hastanesi'nin (Adana Şehir Hastanesi) maketini inceleyen Bakan Yılmaz, Vali Büyük'ten hastane hakkında bilgi aldı.

ORTADOĞU'YA HİZMET

Adana Şehir Hastanesi'nin 7 ayrı hastaneden oluşan bir hastaneler kompleksi olduğunu belirten Vali Büyük, içerisinde 584 yataklı 2 genel hastane, 349 yataklı kadın doğum hastanesi, 189 yataklı kalp ve damar cerrahisi hastanesi, 182 yataklı onkoloji hastanesi, 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ile 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ile birlikte toplam bin 550 yatak kapasitesine sahip Adana Şehir Hastanesi'nin bölge halkına ve ayrıca Ortadoğu'ya da hizmet vereceğini söyledi.

İSTİKRARLI BÜYÜME
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise, Türkiye'de sadece sağlık alanında değil, son 12 yılda her alanda yatırımlar yapılarak, istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme kaydedildiğini vurgulayarak, bu büyümenin bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi. Ziyarette Valilik Şeref Defterini de imzalayan Kalkınma Bakanı Yılmaz, daha sonra Vali Büyük'ün makamına geçerek, bir süre sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınma Bakanı Yılmaz Adana'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN