KASKİ ekipleri kaçak suya geçit vermiyor

Giriş Tarihi: 27.7.2015
KASKİ ekipleri kaçak suya geçit vermiyor
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü'nün kaçak su kullanımının önüne geçilebilmesi amacıyla kurduğu kaçak su ekibi, çalışmalarına başladı. Kaçak su ekipleri kaçak su kullanımının bağ, bahçe ve tarla sulamak için kullanıldığını tespit ederken, 3 günde çok sayıda tutanak tuttu.

SAYAÇ TAKILACAK

KASKİ kaçak su ekipleri, hafta başından itibaren sürdürdükleri denetimlerde, ilçe merkezindeki toplu konutlar ve siteler ile mahalleden belediyeye dönüşen yerleşim yerlerinde kaçak su kullanımının tarla, bağ, bahçe inşaat sulaması için kullanıldığını tespit etti. İlçe genelinde 40 binden fazla abonesi bulunan KASKİ, önümüzdeki günlerde su sayacı bulunmayan yerlere sayaç takılacağını duyurdu.

PARA CEZASI

KASKİ kaçak su ekipleri, denetime başladıkları ilk gün 50 kişi hakkında tutanak tutarak idari işlem yaptı. Ekipler, bin 500 TL ile 15 bin TL arasında değişen miktarlarda para cezası uyguladığını belirtti. Denetimlerin aralıksız süreceği belirtilirken, vatandaşların da kaçak su kullanımına karşı daha duyarlı olması istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KASKİ ekipleri kaçak suya geçit vermiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN