Türkiye'de matem Paralel'de alem

Türkiye şehitlerine ağlarken, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük'ün bağ evinde konuklarına verdiği sazlı sözlü yemek daveti büyük tepki çekti

Giriş Tarihi: 27.7.2015
Türkiye'de matem Paralel'de alem
Son günlerde üst üste yaşanan acılarla kahrolan Türkiye, şehitlerinin acısını yüreğinde hissederken, ülke genelinde iptal edilen eğlenceler, konserler şehitlere duyulan saygının bir ifadesiydi. Ancak Kahramanmaraş'ta bunun tam tersi yaşandı. Geçtiğimiz mayıs ayında Paralel İhanet Çetesi'ne (P.İ.Ç.) Yönelik Ankara merkezli operasyonda gözaltına alınan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük'ün Türkiye'nin ağladığı bir günde kendisine ait bağ evinde sazlı sözlü bir gece düzenlemesi kent halkı arasında büyük tepki topladı.

ZİYAFET HAZIRLIĞI BAŞLADI

Tarihler 23 Temmuz akşamını gösterdiğinde Kahramanmaraş'ın Ahir Dağı eteklerindeki bir bağ evinde hummalı bir hazırlık başlamıştı. Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu toplantısı için gelen TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Başkanı Faik Yavuz, KGF Genel Müdürü Hikmet Kurnaz, Kredi KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Karakoç, KGF Yönetim Kurulu üyeleri, Hazine Daire Başkanı Hakan Ertürk, Hazine Daire Başkanlığı Üyesi Harun Akkaş, Ziraat Bankası Şube Bankacılığı Grup Başkanı Turgut Gülcihan ve Türkiye Ekonomi Bankası'ndan Serdar Çağlar'ın da aralarında bulunduğu heyet, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük'ün bağ evinde verdiği ziyafete hazırlanıyordu.

SAZLAR ÇALINDI TÜRKÜ SÖYLENDİ

Geçtiğimiz Mayıs ayında Paralel İhanet Çetesi'ne (P.İ.Ç) yönelik Ankara merkezli düzenlenen operasyonda FETO örgütüne üye olmak, dini duyguları istismar ederek dolandırdıkları paraları ABD'ye aktarmak suçlamasıyla 14 kişi ile birlikte gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, vicdanları sızlatan eğlencenin baş mimarı oldu. Kuş sütünün eksik olduğu masalar özenle hazırlanmış, kuzular çevrilmişti. Dondurma şovlarla davetliler eğlenceli dakikalar geçirirken, lezzetli yemekler keman, kanun, ud, bağlama ve darbuka eşliğinde söylenen şarkı ve türkülerle daha da neşeli hale geldi. Davetliler, "Urfa dağlarında gezer bir ceylan" türküsüyle hüzünlendi, "Ankara'nın bağları" ile göbek atmamak için kendini zor tuttu.

DUYANLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Özel garsonların hizmet ettiği geceye katılan konukların o gece Türkiye'de yaşanan terör olaylarından haberleri dahi yoktu. Ellerinde cep telefonları ile nar gibi kızarmış kuzunun başında, kuş sütünün eksik olduğu masada selfie çeken konuklar bu anı ölümsüzleştirmek istiyordu. KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük ile Yönetim Kurulu üyeleri Furkan Bayazıt, Haluk Attaroğlu ve Kadir Gülkesen'in ise keyfine diyecek yoktu. Hele Kemal Karaküçük'ün konuklarını rahat ettirmek için ter akıtması, et satırı ile dondurma şov yaparken kulakları çınlatan kahkahalar atması, birbirinden esprili sohbetler yapması ne kadar neşeli olduğunun göstergesiydi. Bu durumdan haberdar olanlar, bağ evinde yaşananlardan dolayı Kemal Karaküçük ve arkadaşlarını şiddetle eleştirerek, "Ülke kan ağlıyor ama Kemal bey ve arkadaşları nerede ise olanları göbek atarak karşılayacak. Yazıklar olsun" diye tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de matem Paralel'de alem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN