Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceren artık rahat bir nefes alacak

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Ceren artık rahat bir nefes alacak
Bir tür kamburluk sebebi olan "Scheuerman Hastalığı" nedeniyle, dik durmakta, yürümekte, hatta zaman zaman nefes almakta bile güçlük çeken, gününü beline takılı korse ile birlikte geçiren 13 yaşındaki Ceren Bendis Burgaç, artık rahat bir nefes alabilecek. Ceren, Özel Adana Medline Hastanesi'nde omurgasına uygulanan düzeltici cerrahi işlem ile yaşama tekrar bağlandı.

ÇARE BULAMADI
Küçük yaşlarda tanısı konan hastalığının ilerlemesi nedeniyle, gittikçe eğrilen omurgasının iç organlarına baskı yaptığı Ceren Bendis Burgaç, nefes almakta güçlük çekmeye ve şiddetli öksürük ile birlikte sırt ağrıları yaşamaya başladı. Uzun süre sorununa çare bulamayan Ceren, tavsiye üzerine Özel Adana Medline Hastanesi'ne gelerek Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Alihan Derincek'e tedavi olmak için başvurdu.

OPERASYONLA DÜZELTİLDİ

Yapılan muayene sonrasında ileri derecede kamburluğu olan hastanın ameliyat olmasına karar verildi. Genç kızın kamburlaşmış omurgasına Doç. Dr. Alihan Derincek tarafından düzeltici bir cerrahi işlem gerçekleştirildi. Operasyon sonrası açıklama yapan Doç. Dr. Alihan Derincek, "Ceren, başarılı bir operasyon sayesinde sağlığına kavuştu. Hastamız artık daha dik durabilecek, daha rahat yürüyebilecek, rahat nefes alabilecek ve omurgası iç organlarına baskı yapmayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceren artık rahat bir nefes alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN