Aile danışmanları boşanmaların önüne geçiyor

Giriş Tarihi: 1.8.2015
Aile danışmanları boşanmaların önüne geçiyor
Antakya Belediyesi çatısı altında hizmet veren Aile Danışmanlığı Hizmet Birimi, evlilikleri sarsıntıda olan çiftlerin yanı sıra yeni evlenen çiftlere de hizmet veriyor. Amaçlarının evli çiftlere yardımcı olmak olduğunu belirten birim sorumlusu Nevin Bayraktar, yeni evlenen çiftlere evliliğin ne olduğunu anlatırken, evlilikleri sarsılan çiftlerin de evliliklerini kurtarmaya çalıştıklarını açıkladı.

İLETİŞİM ÖNEMLİ
Aile danışmanlığının yeni bir uygulama olduğuna dikkat çeken Aile Danışmanı Nevin Bayraktar, "Türkiye genelinde yeni evlenen çiftlerin kısa bir süre sonra mahkeme kapılarına giderek evliliklerini sonlandırmalarını önlemeye yönelik bir çalışma yapıyoruz. Yeni evli çiftlere evliliğin kutsallığını anlatıyoruz. Genelde karı koca iletişimi konusu üzerinde duruyoruz" dedi.

EVLİLİKLER KURTULDU
Eşler arasındaki iletişimin kuvvetli olması gerektiğinin altını çizen Bayraktar, şöyle devam etti: "Birbirlerine olan davranış biçimlerinin nasıl olması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunuyoruz. Verdiğimiz hizmeti yeni çiftler çok iyi karşılıyor. Bugüne kadar 200'ü aşkın çifte danışmanlık hizmeti verdik. 20'den fazla da evliliği de verdiğimiz hizmetle kurtarmayı başardık".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile danışmanları boşanmaların önüne geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN