Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kürtler bu ülkenin en asli vatandaşları

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Kürtler bu ülkenin en asli vatandaşları

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, terörle mücadelede terör örgütü ve Kürt vatandaşlarını ayırt ettiklerini belirterek "Kürtler bu ülkenin en asli vatandaşlarıdır" dedi

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, SABAH Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaretinde, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ramoğlu'nun sorularını da yanıtlayan Ünüvar, kimsenin son günlerde yaşanan terör eylemleri ve güvenlik güçlerinin operasyonlarını suiistimal ederek devlet ve Kürt yurttaşlar arasına nifak tohumu ekemeyeceğini söyledi. Ünüvar, AK Parti hükümeti olarak terör örgütü ve Kürt yurttaşları birbirinden ayırt ettiklerini belirten Ünüvar, "Kürtler bu ülkenin en asli vatandaşlarıdır" diye konuştu.

BÖLGE İNSANI BİZİ ANLIYOR

Milletvekili Necdet Ünüvar, "Bizim Kürt vatandaşlarımızla ilgili herhangi bir problemimiz yok. Tam tersine onlar bu ülkenin en asli vatandaşlarıdır. Onlar gelebilecekleri her noktaya özgürce gelebilme, yaşayabilme ve ülkenin her türlü imkanında yararlanma hakkında sahiptir. Kürt vatandaşlarımızı terör örgütüyle özdeşleştirme çabasını da şiddetle reddediyoruz. Bazı çevreler bu yönde bir kampanya yürütüyor ama ben bunun tutacağı kanaatinde değilim. Terör olaylarının yaşandığı bölgedeki vatandaşlarımız, AK Parti'yi doğru bir şekilde anlıyordur" dedi.

KAVGA ÇIKARAMAYACAKLAR

Bölgede yaşayan insanları her zaman terör örgütünden ayırdıklarını kaydeden AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, "Aynı bayrağın, aynı toprağın insanları konumundayız. Bu ülkede yıllardır bir takım kavgalar çıkartmaya çalıştılar. Son dönemde de Kürt-Türk kavgası çıkarmaya çalışanlar var ama bunu başaramayacaklar. Bu milletin mayası sağlam. Bu dışarıdan veya içeriden provokasyonlara kapalı. Masum insanları öldürmekle, askeri polisi şehit etmekle başarılı olamayacaklar" şeklinde konuştu.

YÖNETİMDE BOŞLUK OLMAZ

Seçim sonrası birilerinin Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemeye çabaladığını kaydeden Ünüvar şöyle devam etti: "Ama AK Parti bugün Türkiye'nin en büyük güvencesidir, teminatıdır. Halkımızın da en faza itibar ettiği siyasi partidir. Dolayısıyla AK Parti ülke yönetiminde herhangi bir boşluk kalmaması için yoğun bir şekilde çalışıyor. Çünkü halkımızın güvenliği her şeyin ötesindedir. Dolayısıyla biz 14 Ağustos 2001'de Ak Parti'nin kurulmasıyla başlayan, ülkenin her alanında demokratikleşmesi sürecini, çözüm sürecini devam ettiriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürtler bu ülkenin en asli vatandaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN