Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Sözlü sözünü unuttu

Adana'da Petrolofisi İlkokulu'na giden ölüm yoluna üstgeçit yapma sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bugüne kadar kılını kıpırdatmadı

Giriş Tarihi: 3.8.2015
Başkan Sözlü sözünü unuttu
Adana'da Petrolofisi İlkokulu öğrencilerinin okula gitmek için tren raylarını geçerek adeta ölümle burun buruna geldiğini kamuoyuna duyuran SABAH Güney'in haberinden sonra bölgede gerekli incelemeleri yaparak üst geçit sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün aradan geçen 8 ay boyunca hiçbir girişimde bulunmaması, "Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü bir kez daha verdiği sözü yerine getirmedi" olarak yorumlandı.

OKUL DEĞİL ÖLÜM YOLU

Olay, Ziyapaşa Mahallesi ile Cemalpaşa Mahallesi'ni ayıran tren hattı boyunca meydana gelmişti. Çoğunluğu Petrolofisi İlkokulu öğrencilerinden oluşan gruplar, sabah, öğle ve akşam saatlerinde velilerinin elinden tutarak tren hattından geçiyorlardı. Son derece tehlikeli olan bu yolculuk okula giriş ve çıkış saatlerinde daha yoğun yaşanıyordu. SABAH Güney, 17 Kasım 2014 tarihinde "Okul Değil Ölüm Yolu" başlığı ile manşetten duyurmuştu.

ÜSTGEÇİT SÖZÜ VERMİŞTİ
Haberimizin ardından TCDD 6. Bölge Müdürlüğü söz konusu yerde hemen bir inceleme yaptı ve tren hattı boyunca ihata duvarı yaparak üzerini tel örgü ile çevirdi. Böylece kendine düşen görevi yerine getirmiş oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise o tarihlerde Ulaşım Daire Başkanlığı'na talimat vererek bölgede inceleme yaptırdı ve üst geçit sözü verdi. Bu müjde 23 Kasım 2014 tarihli SABAH Güney'de "Ölüm Yolu'na Üstgeçit Sözü" başlığı ile kamuoyuna duyurdu.

"SORUN ÇÖZÜLECEK" DEMİŞTİ
Başkan Sözlü, o tarihte konuyla ilgili şunları söylemişti; "O haberden sonra hem o haberi ihbar sayıp hem de halkın talebini göz önünde bulundurarak üzerinde ciddi bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah Ulaşım Daire Başkanlığımızın inceleme ve çalışmalarından sonra bir neticeye bağlarız. Bizim üzerimize düşen bir şey varsa demiryollarıyla gerekli görüşmeyi yapar bir üst geçitle meseleyi çözeriz. O haber güzel bir haberdi yapanlara çok teşekkür ederiz."

VALİ BÜYÜK EL ATMALI
Ancak aradan 8 ay geçti. Bu zaman zarfında Büyükşehir Belediyesi kılını dahi kıpırdatmadı. Okulların açılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen öğrencilerin yine ölüm tehlikesiyle burun buruna kalacağını vurgulayan veliler, "Okula gitmek için başka yol yok. Mecburen tren hattının üzerinden geçiyoruz. Büyükşehir'in üst geçit sözü ile umutlanmıştık ancak umutlarımız suya düştü. Başkan Sözlü verdiği sözü yine yerine getirmedi. Adana Valisi'nin konuya el atmasını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Sözlü sözünü unuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN