Gemi batarsa herkes batar

Giriş Tarihi: 3.8.2015
Gemi batarsa herkes batar
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, ülkedeki sorunların bitmesi ve belirsizliğin ortadan kalkması için bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini söyledi. Bartık, Türkiye'nin geçmişte terörden çok çektiğini belirterek, "Terörün bitmesi için herkes elini taşın altına koymalıdır. Gemi batarsa herkes batar" dedi.

BEDELİNİ O PARTİ ÖDER

GTO temmuz ayı olağan meclis toplantısında gündeme ilişkin görüşlerini açıklayan Eyüp Bartık, "Belirsizliğin ortadan kalkması için hükümetin bir an önce kurulması gerekiyor. Kimse unutmasın ki hükümet kurmaktan kaçan partiyi halkımız hoş karşılamayacaktır. Bunun bedelini o siyasi parti ya da partiler öder. Halkın tercihine karşı durmak olmaz. Güvenlik ve ekonomik anlamda önümüzün açılması gerekiyor" dedi.

HERKES SORUMLU DAVRANMALI

Bartık, son günlerde yaşanan terör olaylarına da dikkati çekerek, Türkiye'nin terörden çok çektiğini kaydetti. Terörün bitirilmesi için yapılan her türlü çalışmaya destek verdiklerini ifade eden Bartık, "Bugünden itibaren herkesin şahsi hesaplarını bir kenara bırakıp ülke menfaatine odaklanması gerekiyor. Elini hatta gövdesini taşın altına koyması lazım. Ülkemiz üzerinde dolaşan kara bulutların dağılması için bunlar şart oldu. Unutulmamalıdır ki gemi batarsa herkes batar. Bu düsturdan hareketle herkesin ülkesine karşı sorumluluğunu üst seviyede yerine getirmesi lazım" diye konuştu.

İRAN'A AÇILMA ZAMANI
İran pazarını her zaman önemsediklerini ve her platformda bunu dile getirdiklerini anlatan Bartık, "Artık İran'a açılma zamanı, bu ülkeyi iyi analiz etmemiz lazım. İran'a ihracatımız artmaya devam ediyor. İran'a İstanbul'un ardından en fazla ihracat Gaziantep'ten yapılıyor. Yılın 6 ayında ihracatımız 131 milyon 473 bin dolara ulaştı. İran'ın bundan sonra bütün ülkeler için ayrı bir pazar olacak. Biz de uzun zamandır İran'ı araştırıyoruz. İhracatımızın gelişmesi için Tahran'a ticaret ofisi açmayı planlıyoruz" dedi.

HAZİRANDA GELİŞME OLDU

Bartık, yeni yıla ihracatta iyi başlamadıklarını, bu olumsuzluğun hazirana kadar devam ettiğini söyledi. Haziran ayında ihracatın artışa geçmeye başladığını hatırlatan Bartık, "Geçen ay en fazla ihracat yapan ilk 10 il arasında dış satımını artıran şehirlerimiz Gaziantep ve Manisa oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemi batarsa herkes batar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN