Mahalleye dev meydan

Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi, Kepenek Mahallesi'ne büyük bir meydan ve park yapmak için yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Mahalleye dev meydan
Şahinbey Belediyesi tarafından Kepenek Mahallesi'nde yapılması planlanan park ve meydan için kamulaştırması yapılan 3 katlı bina yıkıldı. Yıkım sırasında alanda bulanan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu alanın İstanbul'daki Sultan Ahmet Meydanı gibi geniş bir meydana dönüşeceğini söyledi.

32 BİNA KAMULAŞTIRILDI

Kepenek Mahallesi'nde daha önce yaklaşık 32 binayı kamulaştıran ve yapılan yıkımlar sonrasında bu alana park ve meydan yapan Şahinbey Belediyesi, Şıh Cami'nin arkasında bulunan alanda da park ve meydan çalışması yapmak için kamulaştırmalar yaptı. Şeyh Fettulah Camisi'nin kuzeyinde kalan yaklaşık 50 binayı kamulaştırarak yıkan Şahinbey Belediyesi alanın ortasında kalan 3 katlı binayı da yıkarak alanı tamamen açtı.

SULTAN AHMET GİBİ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu "Kepenek Mahallesi'ndeki tarihi yapıyı ortaya çıkarmak için başlattığımız çalışmalarda sona geldik. Daha önce Şeyh Fettulah Camisi'nin güney kısmında kamulaştırma yaptık. Burada bulunan 32 evi yıkarak park ve meydan yaptık. Şimdi ise Şeyh Fettulah Camisi ve Hamamı'nın çevresindeki binaları yıkarak bu tarihi yapıları ortaya çıkardık. Çalışmalarımız sonrasında İstanbul'da nasıl bir Eyüp Sultan Meydanı, bir Sultan Ahmet Meydanı varsa oralar gibi bir meydan çalışmamız olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleye dev meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN