Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletin kararına saygılıyız

AK Parti Mersin Milletvekili M. Muhammet Gültak, "Seçim sonuçları milletimizin istediği yöndeydi ve biz buna saygı duyuyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Milletin kararına saygılıyız
AK Parti Mersin Milletvekili M. Muhammet Gültak düzenlediği toplantıda son gelişmeler ile ilgili bilgiler verdi. "Seçim sonuçları milletimizin istediği yöndeydi ve biz buna saygı duyuyoruz" diyen Gültak, "Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, seçim bitiği günün akşamında balkon konuşmasında Türkiye ile ilgili, partiyle ilgili ve Türkiye Cumhuriyetinin geleceğiyle ilgili olumlu açıklamalar yaptı. Ama ertesi gün diğer siyasi parti liderleri, biz koalisyon yapmayız diye kapılarını ilk günden kapadılar. Partiler iktidar olmak içindirler. Partiler hükümet olup, krizleri çözüp, millete hizmet etmek için varlar. Ben küstüm oynamıyorum dyerek siyaset yapılmaz" diye konuştu.

MÜCADELEYE DEVAM

AK Parti'nin seçim gecesinden bu yana yapıcı, ılımlı ve diyaloga açık olduğunu kaydeden M. Muhammet Gültak, "Biz AK Parti olarak son ana kadar hükümet olma, koalisyon yapma konusunda çalışacağız bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hükümet kurma noktasında milletimiz adına mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek, güreş minderinden kaçan biz olmayacağız. Bu ülkeye hizmet yolunda minderde bekleyeceğiz. Ama buna rağmen incir çekirdeğini doldurmayacak meselelerden dolayı koalisyonu yapmak istemezseler de son çare olarak anlımız açık başımız dik bir şekilde milletimizin karşısına çıkacağız" dedi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Gürtak açıklamasının sonunda ise şunları söyledi: "Koalisyon yapma konusunda şu an için iki parti kapısını kapatmış durumda ana muhalefet partisiyle görüşmelerimiz devam ediyor. Kısa bir süre sonra bu konu da netleşecek. Ülkemiz için milletimiz için ve İslam coğrafyası için inşallah rabbim hayırlı olanı versin. Eğer yapılacak koalisyondan hayırlı hizmetler çıkacaksa rabbim nasip etsin. Son günlerde ülkemizde bir kaos havası bir kriz havası ortaya koyulmaya çalışılıyor. Ülkemizi karıştırmaya, milletimizi birbirine düşürmeye çalışanlar şunu bilsinler ki ne yaparsalar yapsınlar er geç adaletin terazisinde karşılığını bulacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletin kararına saygılıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN