Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönüşümde son 240 gün

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Dönüşümde son 240 gün

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kentsel dönüşümde ilk 2 aşamanın tamamlandığını, kalan 2 aşamanın da 240 günde biteceğini söyledi

Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya'nın 2 mahallesinde uygulamaya koydukları kentsel dönüşümde ilk kazmayı vurmak için son 2 aşama kaldığını söyledi. Kimyeci, 4 aşamadan oluşan kentsel dönüşüm projelerinin ilk 2 aşamasını tamamladıklarını ve 3'üncü aşamaya geçtiklerini belirterek, 3'üncü aşamanın 60 günde, son aşamasının ise 180 günde tamamlanacağını ifade etti.

35 HEKTARLIK ALAN

2013 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile harekete geçtiklerini ve kentsel dönüşüm projesini hazırladıklarını belirten Kimyeci, "Altınçay Mahallesi ve Aksaray Mahallesi'nin bir bölümünü içeren 35 hektarlık, afet riski taşıyan alanın kentsel dönüşümü konusunda bakanlıklardan gerekli yetkiyi aldık. İhalesini yaptık toplam 300 iş günü içerisinde bitecek olan bu proje 4 farklı aşamadan geçtikten sonra uygulama noktasında ilk kazmayı vuracağız" dedi.

HAK SAHİPLERİ TESPİT EDİLDİ

Bu kapsamda projenin ilk 2 aşamasını tamamladıklarının altını çizen Kimyeci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Projenin ilk 2 aşamasında yıkılması gereken bin 393 adet bina tespit edildi. 3 bin 900'e yakın da bir bağımsız bölüm tespit edildi. Bunların hak sahipleri tespit edildi. Hak sahiplerinin alacakları maddi olarak belirlendi ve bu hak sahibi vatandaşlarımıza yapacağımız proje ile ilgili matematiksel analiz diye ifade edilen, hangi imkanlarla, hangi bütçeyle ve hangi yapı teknikleri kullanılarak yapılacağına ilişkin bilgiler verildi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşümde son 240 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN