Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanlar yeniden görev almak istiyor

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Kahramanlar yeniden görev almak istiyor
Gaziantepli gaziler, terörle mücadele etmek amacıyla tekrar silah altına alınmak istiyor. 50 gazi ile biri genç kız 7 kişi silah altına alınmak için dilekçe verdi. Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, "Rabbim daha önce bize gazilik mertebesini uygun gördü. Belki bu sefer ülkemizin birlik ve beraberliği için şehadet şerbetini içmeyi nasip eder" dedi.

GENÇ BİR KIZ DA VAR
Türkiye'de yaşayan herkesin Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda birlikte mücadele verdiğini hatırlatan Yeter, şöyle konuştu: "Terörle mücadelenin ortasından gelmiş, o ortamı yaşamış, bu vatan için elini, kolunu, gözünü ve ayağını veren bizler, o ortamı gayet iyi bildiğimiz için şu anda birbirlerini parçalamaya çalışan sağlam insanlara örnek teşkil etmek istiyoruz. Herkes kendi inisiyatifiyle aldığı kararla, Genelkurmay Başkanlığına, Milli Savunma Bakanlığına iletilmek üzere, askerlik şubelerine yazdığımız dilekçelerle silah altına alınmamızı talep ettik." Kararı aldıkları andan itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten Yeter, geçen 24 saatlik sürede 50 gazi ile 7 vatandaşın dilekçe verdiğini vurguladı. Başvuruda bulunanlar arasında 28 yaşında bir genç kızın da bulunduğunu dile getiren Mehmet Yeter, "Arzumuz, yarım kalan hesapları tamamlamak. Rabbim daha önce bize gazilik mertebesini uygun gördü. Belki bu sefer ülkemizin birlik ve beraberliği için şehadet şerbetini içmeyi nasip eder" şeklinde konuştu. Yeter, topladıkları dilekçeleri daha sonra toplu halde askerlik şubesine teslim edeceklerini kaydetti.

"BU VATAN BİZİM"
Gazilerden Ünal Duman da silah altına alınarak tekrar terörle mücadele etmek istediği için dilekçe verdiğini belirtti. Vatan için canını vermeye hazır olduğunu dile getiren Duman, "Bu vatan bizim. Şehitlerimizin kanını yerde koymayacağız. Onların intikamını almak için tekrar askere gitmek istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanlar yeniden görev almak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN