Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nane: İlk hedef otoban bağlantısı

Giriş Tarihi: 8.8.2015
Nane: İlk hedef otoban bağlantısı
Haziran ayında göreve gelen ve yeni Yönetim Kurulu'nda Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkan Vekilliği görevini devralan Mehmet Semih Nane, Yönetim Kurulu'nun hedeflerini anlattı. Nane, "Haziran ayında yapılan MTOSB 12. Olağan Genel Kurulu öncesinde yürüttüğümüz kampanya döneminde bir seçim bildirgesi hazırlamıştık. Bildirgede öne çıkan projemiz otoban bağlantısı. Bu konuda gerekli görüşmeler yapıldı. Konuya tüm Mersin'in sahip çıkması gerek" dedi.

ÜÇÜNCÜ OSB
Bir diğer önemli konunun, genişleme alanında sanayi parselinin kalmaması olduğunu söyleyen Nane, "Sanayicilerimizden çok yoğun talep var. Büyük bir hızla üçüncü bölge için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yanı sıra birinci bölgemizdeki havai elektrik hatlarının yer altına alınması projesi sürüyor. Gelişme alanı olarak adlandırdığımız ikinci bölgede elektrik hatları yer altında, biz birinci bölgede de hatları yer altına almayı hedefliyoruz" diye konuştu.

15 BİN AĞAÇ OLACAK

Türkiye'de bulunan 293 organize sanayi bölgesi içerisinde üçüncü olarak çevre ödülü aldıklarını vurgulayan Nane, "293 OSB içerisinde üçüncü olmak büyük bir başarıdır, fakat biz göreve gelirken bunu birinciliğe taşımak istediğimizi söylemiştik. Bu konuda da belli kriterler var, birincisi deşarj ünitesinin olması gerekiyor. İlaveten yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmaları da önemli. Biz göreve başladığımızda bölgemizde 6 bin 928 fidan vardı. Kendimize hedef koyduk; 15 bin fidana ulaşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nane: İlk hedef otoban bağlantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN