Başkan Karalar hedef saptırıyor

Seyhan'da yaşanan soruları çözmek yerine SABAH Güney'de çıkan haberlere yanıt vermeyi tercih eden CHP'li Başkan Zeydan Karalar hedef saptırıyor, gasp edilen yolları ise açıklayamıyor

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Başkan Karalar hedef saptırıyor
Adana'nın Seyhan ilçesi Ziyapaşa Mahallesinde Veysel Karani Cami karşısındaki bölgede yaşanan sorunu manşetine taşıyan SABAH Güney'in haberini dikkate almayan CHP'li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, akla ziyan bir yazılı bir açıklama yaptı. "Roma'yı da Karalar Yaktı" diye başladığı açıklamasında yapı belgesi olmayan binada eğitim veren Yükseliş Koleji'nin iki sokağı birden nasıl gasp ettiğine cevap vermek yerine, ruhsatın valilik tarafından verildiğini anlatarak hedef saptırmaya çalıştı. Adana Valiliği ise haberimiz üzerine konu hakkında inceleme başlattı.

MAĞDURU OYNADI

Gazetemizde 24 Temmuz günü manşetten verilen haberde, yapı belgesi olmayan metruk bir binada tadilat yapan Yükseliş Koleji'nin imar planında birbine bağlı görünen iki sokağı gasp ettiği fotoğraflarla belgelenmişti. Seyhan Belediyesi'nin gözü önünde cereyan eden olayı sadece seyreden Başkan Zeydan Karalar, suçu kabullenip sorunu çözmek yerine gazetemizi hedef haline getiren açıklamalar yapmayı tercih etti. Bunu yaparken de mağduru oynamaya çalıştı.

İDDİALAR VE YANITLARI
CHP'li Karalar'ın açıklamasına göre, söz konusu alanda imar planı 1997 yılında yapılmış. Bölgede çocuk parkı yapımı için kısmı düzenleme Büyükşehir Belediyesi tarafından 1999 yılında yapılmış, imar planında temel eğitim tesis alanı olarak ayrılan 2199 ada 1 parseldeki 6696 metrekarelik alan 38 kişinin olduğu bir taşınmaz. Bu taşınmaz tapu kaydında 'barakalı ve çardaklı bağ ve tarla' görünüyor. Vatandaşın tarlasının parasını vermeden kamulaştırma yapmadan yol açmak mümkün değildir. Bahse konu yere sokak numarası verilmemiş, 60075 sokak yapının önüne kadar" denildi.

KAMULAŞTIRMA GERÇEĞİ

Oysa gerçek öyle değildi. Büyükşehir'in 1999 yılında yaptığı imar düzenlemesinde Ziyapaşa Çocuk Parkı oluşturulurken, bölgede kamuya ait üç yol ayrıldı. Bu yollar için ayrıca kamulaştırma bedeli ödenmesinin söz konusu olmayacağını, sadece bina (enkaz) parası ödenebileceği gerçeğini Başkan Zeydan Karalar her nedense gizledi. SABAH Güney'de yayınlanan fotoğrafı Başkan Karalar iyi incelemiş olsa, üç sokağın Yükseliş Koleji tarafından resmen gasp edildiğini net olarak görürdü.

BAŞKAN İŞTE O YOLLAR
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın "yok" dediği bürokratlarının ise görmek istemediği gasp edilen kamuya ait yolların belgesini bir kez daha yayınlıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karalar hedef saptırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN