Mersin'de eski yapılar: Pimi çekilmiş bomba

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Mersin'de eski yapılar: Pimi çekilmiş bomba
Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) ve Ekinci İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Ekinci, "Mersin'deki birçok bina çakıl ve elle dökülen betonlarla yapılan binalar. Bu binaların miadı dolmuştur ve pimi çekilmiş bomba gibidir. 6 veya üzeri bir depremde büyük acılar yaşanabilir. Kentsel dönüşüm biran önce başlatılmalıdır" dedi.

DEPREM GÜNDEME GETİRDİ

Geçtiğimiz gün Akdeniz açıklarında meydana gelen ve kentte yaşayanları sokağa döken 5.2 büyüklüğündeki deprem, kentsel dönüşüm ve binaların depreme dayanaklılığı konusunu bir kez daha gündeme getirdi. MERYAP Başkanı Nesim Ekinci de, 6 ve üzeri şiddette yaşanacak bir depremde kentte yaşanacak olumsuzluklara değinerek, kentsel dönüşümün önemini vurguladı.

BÜYÜK ACILAR YAŞANABİLİR

Mersin'deki birçok binanın yapısal anlamda eksikleri olduğunun altını çizen Ekinci, bu sorunların kentte kangren haline geldiğine dikkat çekti. GMK Bulvarı'nın kuzeyi ile İnönü Bulvarı'nın batı kısmındaki birçok binanın yapımında dere çakılı kullanıldığını ifade eden Ekinci, "Bunların birçoğu çakıl ve elle dökülen betonlarla yapılan binalar. Bu binaların miladı dolmuştur ve pimi çekilmiş bomba gibidir. 6 veya üzeri bir depremde büyük acılar yaşanabilir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de eski yapılar: Pimi çekilmiş bomba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN