Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu için çok neden var

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yıldız, "HKÜ'nün tercih edilmesinin birçok nedeni var" dedi

Giriş Tarihi: 10.8.2015
Hasan Kalyoncu için çok neden var
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Gençlerin HKÜ'yü tercih etmesi için onlarca neden bulunuyor. Gaziantep'te bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi; akademik kadrosu, kampus yaşamı, uluslararası bağlantıları, Amerika'da 1 dönem dil eğitimi, birçok sosyal yaşam olanağı sağlayan kampüs hayatı ve geniş yelpazede burs fırsatları ile üniversite adayı gençleri cezbediyor. Geleceğe dair iyi bir kariyer planı yapan gençlerin, bir üniversiteden bekledikleri tüm imkanları HKÜ'de bulmaları mümkün" dedi.

ÖZGÜR DÜŞÜNCE
HKÜ'nün 5 fakülte, 22 bölüm, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile hızla büyüyüp gelişerek Türkiye'nin önemli vakıf üniversiteleri arasında yer almayı başardığını kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, 2010-2011'de 153 öğrenciye sahipken, 2015-2016'da 4 bin 277 lisans öğrencisiyle yollarına devam ettiklerini kaydetti. Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Büyük hedefleri olan, geniş ve derin bir vizyona sahip, topluma karşı sorumluluklarının farkında olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, kurulduğu günden beri, özgür düşünce ortamında bilgi üretmeyi ve öğrencilerinin vizyonunu genişletip yenilikçi ve girişimci ruhlarını ortaya çıkarmayı temel hedef edindi" dedi.

AKTİF ÖĞRENME ORTAMI

HKÜ Rektörü olarak kendilerini tercih eden ve ek kontenjan döneminde tercih edecek öğrencilere seslenen Prof. Dr. Yılmaz "Bilimin evrenselliğini ve araştırma ruhunu, özgürlükçü ve eleştirel düşünmeyi, insana, doğaya ve çevreye saygıyı, fırsat eşitliğini, bilgi ve ahlak uyumu ilkelerine dayalı bir eğitimi temel amaç edindik. Üniversite olarak, öğrenci merkezli hareket etmek, öğrenciye aktif öğrenme ortamı sağlamak, sunulan sosyal-kültürel olanaklar açısından disiplinler arası bir yaklaşım benimsemek, öğrencilerimizi geleceğe en iyi biçimde hazırlamak, öğrencilerin iş hayatında geçerli güncel uygulamalar ışığında donanımlı biçimde yetişmelerini ve mezun olmalarını sağlamak, onları ülkemize ve milletimize faydalı birer birey olarak yetiştirebilmek ana hedeflerimiz arasındadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu için çok neden var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN