Şahinbey'den üniversiteye

Giriş Tarihi: 10.8.2015
Şahinbey'den üniversiteye
Gaziantep'in eğitimdeki başarı oranını yükseltmek için eğitime destek olan Şahinbey Belediyesi, bünyesindeki Yaşar Torun, Kurbanbaba, Bozoklar, Beydilli Hatice Belgin ile Şahinbey Spor ve Eğitim Merkezi'nde ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursları vermeye devam ediyor. Bu tesislerdeki kurslara katılan bin 292 öğrenciden bin 28'i girdikleri sınavda başarı göstererek üniversiteye yerleşti. Tesislerdeki eğitim başarı oranı ise yüzde 79 oldu.

ÖNEMLİ BAŞARI
Şahinbey Belediyesi'nin sosyal tesislerinde eğitim görerek başarı gösteren 6 öğrenci tıp fakültesi, 3'ü diş hekimliği, 2'si eczacılık fakültesi, 13'ü hukuk fakültesi, 33'ü ilahiyat fakültesi, 137'si iktisadi ve idari bilimler fakültesi, 96'sı fen edebiyat fakültesi, 90'ı eğitim fakültesi, 72'si ise mimarlık ve mühendislik fakültelerine, geri kalanlar ise diğer fakülte ve yüksek okullara yerleşme başarısı gösterdi.

BAŞARI ORANI YÜZDE 79

Eğitim konusundaki çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Her şeyin başı eğitim diyerek, eğitime destek veriyoruz. Her mahallemize bir sosyal tesis açmak hedefiyle çıktığımız yolda 73 sosyal tesis açarak faaliyete geçirdik. Geçtiğimiz yıl 865 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Bu yıl ise, bin 292 öğrencimizden bin 028'i üniversiteye yerleşerek, eğitim alan öğrenciler arasında yüzde 79'luk bir başarı sağladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'den üniversiteye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN