Üniversiteliler terör konusunda uyarıldı

polisi üniversiteye kayıt için gelen öğrencileri "İlk Adımda Dost Eli" projesi kapsamında terör ve terörizm konularında bilgilendirdi

Giriş Tarihi: 10.8.2015
Üniversiteliler terör konusunda uyarıldı
Emniyet Müdürlüğü, "İlk Adımda Dost Eli" projesi kapsamında merkez otogar ile Çukurova Üniversitesi'ne stant kurarak kayıt için gelen 3 bin 100 öğrenciye terör ve terörizm konularında hazırlanan broşürler dağıttı. Polisler üniversiteye kayıt yaptıran öğrencileri terör örgütlerinin propagandaları konusunda da uyardı.

BİLİNÇLENDİRİYORLAR
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, üniversite kayıt dönemlerinde ülke bütünlüğü aleyhinde faaliyet gösteren terör örgütlerinin yaptığı propagandaları etkisiz hale getirmek, gençleri bu propagandalara karşı bilinçlendirmek amacıyla, "İlk Adımda Dost Eli" projesi başlatıldı.

STANTLAR KURULDU

Proje kapsamında merkez otogar ve Çukurova Üniversitesi'ne görevliler tarafından stantlar kuruldu. Stantlarda 3 bin 100 öğrenciye terör ve terörizm konularında hazırlanan broşürler dağıtıldı. Öğrencilere terör ve terörizm konularında uyarıcı bilgiler veren polisler, ikramda bulunmayı da ihmal etmedi. Adana Emniyet Müdürlüğü, gençlerin terör örgütlerinin amaçları ile hedefleri ve faaliyetleri hakkında aydınlatmak, terör örgütlerinin öğrenciler üzerindeki etkilerini kırmak ve elaman kazanmalarının önüne geçebilmek amacıyla çalışmalarının kararlılıkla devam edeceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteliler terör konusunda uyarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN