Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğulmaları önlemek için işbirliği

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Boğulmaları önlemek için işbirliği
Anamur Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Anamur Sulama Birliği Başkanlığı, kent merkezi içinde ağ gibi örülü bulunan sulama kanallarında olası boğulma olaylarının önüne geçmek amacı ile ortak bir proje başlattı. Proje çocukları ve aileleri boğulma olaylarına karşı uyarmayı amaçlanıyor.

HER ORTAMDA BİRLİKTELİK

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Anamur Sulama Birliği Başkanlığınca yürütülmesi planlanan proje ile, 2015 yaz sezonu sonuna kadar ilçenin su kanalları bulunan bölgelerde boğulma olaylarına karşı alınacak tedbirler ve ilk yardım konuları hakkında bilgilendirici ve bilinçlendirici çalışmalarla ileride yaşanabilecek can kayıplarının önüne geçilmesine katkıda bulunularak, toplumla her ortamda birliktelik kurulması planlanıyor.

SAĞLIK BOYUTU DA VAR

Anamur Sulama Birliği Başkanı Hasan Ali Bal, birlik olarak sulama kanallarının etrafına uyarı levhaları koyduklarını ve çeşitli duyurular ile suluma kanallarına girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu kamuoyuyla paylaştıklarını söyledi. Birlik Başkanı Bal, uyarı levhalarını her yıl yenilediklerini belirterek "Çocuklar bizim çocuklarımız, ailelerinden habersiz su kanallarına giren çocukları herkesin uyarması gerekir. Üzeri açık su kanalları yalnız boğulmalara karşı tehlikeli değil, aynı zamanda mikroplu, olası tehlikelerle karşı karşıya gelinebiliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğulmaları önlemek için işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN