Minik beyinler

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Minik beyinler
Şehitkamil Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi'nde 2 bin 500 minik öğrenci satranç eğitimi alıyor. Farklı periyotlarla eğitim alan öğrenciler, merkezde öğrendikleri temel bilgileri belediyenin düzenlediği turnuvalarda pekiştiriyor.

ALIŞKANLIK KAZANIYORLAR
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Satranç Eğitim Merkezi'nin 6 yaş grubundan itibaren farklı düzeylerde öğrencilere hizmet verdiğini belirterek, "Küçük öğrencilerde amacımız satrancı sevdirmek. Onların temel eğitimlerini vererek, daha sonra oyun alışkanlıklarını geliştiriyoruz. Anasınıfından çocukları getirip teorik bilgiyi veriyoruz. El alışkanlığı kazanmalarını sağlıyoruz" dedi.

AİLELERİN İLGİSİ ÖNEMLİ
Öğrencilerin, temel eğitimlerin ardından velilerinin de onayıyla merkezde eğitime devam ettiğini, turnuvalara katıldığını bildiren Fadıloğlu, "Bizim amacımız çocukların düşünen bireyler olarak yetişmesini sağlamak. Satrançta ailelerin ilgisi çok önemlidir. Onların ilgisi bizleri rahatlatıyor. Ne kadar çok kişiye eğitim verirsek o kadar başarılı olmuş oluruz. Çocuklarımızın okul döneminde yapmış oldukları çalışmalarının yanı sıra yaz okulu kurslarımızla eğitime devam ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik beyinler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN