Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak hayvanları izmaritle beslenmiyor

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Sokak hayvanları izmaritle beslenmiyor
Mersin'de sokak hayvanlarının yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılaması için sokak aralarına konulan mamamatikler çöplerle doldu taştı. Mama ve su bulunması gereken kaplara çeşitli atıkların bırakılmasından rahatsız olan Sevgi Özkan isimli bir vatandaş, "Mama kaplarına sigara izmariti atan insanlarımız, hayvanların izmarit yemeyeceğini bilmiyor mu?" diyerek duyarsızlığa tepki gösterdi.

ÇÖPLE DOLDU
Ön yüzünde bulunan iki gözün bir tanesine şişelerdeki su, diğerine ise boş şişe atılmasıyla alt taraftaki kapların mama ve suyla dolduğu mamamatikler, Mersin'de birçok noktaya olduğu gibi Yenişehir İnönü Mahallesi içerisindeki Kushimoto Sokağı'na da konuldu. Uygulamanın ne kadar önemli olduğunu fark edemeyen bazı vatandaşlar ise mamamatikleri ağzına kadar çöple doldurdu.

DAHA DUYARLI OLUN

Hayvansever Sevgi Özkan, mamamatiklerin içler acısı haline ve kirliliğe neden olanlara tepki gösterdi. Kushimoto Sokağı'nın kentin en işlek yerlerinden birisi olduğunu vurgulayan Özkan, "Hayvanların mama yemesi ve su içmesi için konulan mamamatiklerin çöplükten farkı yok. İnsanlar mama kaplarına sigara izmariti atıyor. Bu insanlar hayvanların izmarit yemeyeceğini bilmiyor mu? Vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanları izmaritle beslenmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN