Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaştan bidonlu eylem

Hatay'ın Samandağ ilçesinde 10 gündür suları akmayan Tekkebaşı Mahallesi sakinleri, 3 aydır su sıkıntısı çektiklerini belirterek, "Başkan Lütfü Savaş halimizi görsün" dediler

Giriş Tarihi: 15.8.2015
Vatandaştan bidonlu eylem
Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Tekkebaşı Mahallesi sakinleri, ellerinde boş bidon ve pankartlarla sokağa çıkarak akmayan suları için eylem yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Lütfü Savaş ile HATSU Genel Müdürlüğü'ne tepki gösteren vatandaşlar, üç aydan beri su sıkıntısı yaşadıklarını, son 10 gündür ise sularının akmadığını belirterek, "Başkan Lütfü Savaş'ı ailesiyle birlikte mahallemize davet ediyoruz. Gelsinler burada bir gün yaşasınlar, rezilliğimizi görsünler" dedi.

"BANYO YAPAMIYORUZ"
Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde 10 gündür akmayan sular yüzünden çok sıkıntı çektiklerini dile getiren vatandaşlar, adeta ateş püskürüyor. Yaşadıkları sıkıntıyı HATSU yetkililerine defalarca bildirdiklerini ancak yetkililerin kendileriyle dalga geçer gibi 'Bize hiç şikayet gelmiyor' diye yanıt verdiğini öne süren vatandaşlar, "10 gündür ne banyo yapabiliyor, ne çamaşır yıkayabiliyoruz. Taşıma su ile yemek yapıyoruz. Yeter artık. Bıktık" diye konuştular.

"DERHAL İSTİFA ETSİN"
Su gelecek diye günlerdir uyku uyumadıklarını da ifade veren Tekkebaşı Mahallesi sakinleri, "Başkan Lütfü Savaş bir tıp adamı. Su olmadan yaşanmayacağını iyi bilir. Suya hasret kaldığımız gibi bir de borulardaki basınç sayaçların ibresini öyle bir döndürüyor ki tonlarca su kullanmış gibi oluyoruz. Yarın hepimize yüzlerce liralık su faturası gelir. Seçimden bu yana 1,5 yıl geçti hâlâ su sorunu çözülemedi. Eğer Başkan Savaş bu işi yapamıyorsa derhal istifa etsin" şeklinde konuştular.

İTİRAF GİBİ SÖZLER
Vatandaşların su sıkıntısına çözüm bulamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bu konudaki çaresizliğini, "Hatay'da yaşayanların beşte biri sağlıksız su kullanıyor" sözleriyle anlattı. Başkan Savaş, "Yayladağı, Samandağ, Hassa, Altınözü, Belen, Antakya ve Erzin ilçeleri başta olmak üzere öncelikle içme suyu şebekelerinin değiştirilmesi, gerekli yerlerde arıtma sistemlerinin, kanalizasyon çalışmalarının yapılması ve bunlara bağlı artıma tesisinin kurulması birinci önceliğimiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaştan bidonlu eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN