Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elbistan'da voltaj düşüklüğü bıktırdı

Giriş Tarihi: 16.8.2015
Elbistan'da voltaj düşüklüğü bıktırdı
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı İğde Mahallesi'nin Yeşil Yöre Caddesi'ndeki evlerde yaşayan vatandaşların uzun süredir çare bulunamayan düşük voltaj sorunu, mahalle sakinlerinin günlük yaşamlarını altüst etti. Elektrikli ev aletlerinin birçoğu sürekli düşen voltaj nedeniyle bozulan vatandaşlar, dertlerine çare bulması beklenen elektrik dağıtım şirketi yetkililerinin kendilerine verdiği; 'Lambanız yanıyorsa size yeter' cevabı karşısında çaresizce bekliyorlar.

SADECE FATURA VAR
İğde Mahallesi'nin Yeşil Yöre Caddesi'ndeki yaklaşık 40 evin sakini, voltaj dengesizliği ve düşüklüğü nedeniyle adeta canından bezdi. Mağduriyetlerinin giderilmesi için elektrik dağıtım şirketine çok sayıda dilekçe veren mahalle sakinleri, elektrik dağıtım şirketi ekiplerinin arızanın giderilmesi için değil 'fatura' vermek için geldiklerini kaydettiler. Teknolojinin ev hayatına yardımcı olmak için tanıdığı birçok imkandan mahrum kalan vatandaşlar, geceleri ise yanmayan ve bir kısmı da 'elektrik yetersiz' diye toplanan sokak lambaları yüzünden karanlığa mahkûm olmuş durumda.

YILLARDIR AYNI
Buzdolabı kullanamayan vatandaşların geçimlerini sağladıkları süt ve süt ürünleri çok kısa sürede bozuluyor. Mahallede birçok evin çamaşır makinesi voltaj düşüklüğüne bağlı olarak arızalanınca ev hanımları, çareyi birleşip su getirilen evlerde toplu olarak leğenlerde çamaşır yıkamada arıyor. "Bu yaşımda sırtımda bidonla su getiriyorum" diyen 63 yaşındaki mahalle sakini Hatice Mert, "Çoğu zaman içme suyu bile bulamıyoruz. Elektriklerimiz yok. Hayvanlarımız susuz, bahçemizi sulayamıyoruz. Çoğu zaman komşularımızın traktörü ile tankerle su getiriyoruz. Makinelerimiz, dolabımız çalışmıyor. 2-3 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Dilekçelerimiz duruyor AKEDAŞ'ta" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elbistan'da voltaj düşüklüğü bıktırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN