Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kipaş büyümede Türkiye birincisi

Giriş Tarihi: 18.8.2015
Kipaş büyümede Türkiye birincisi

Kipaş Holding Kahramanmaraş'a Türkiye birinciliği getirdi. Kipaş bünyesindeki Maren Maraş Elektrik'in, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi olduğu belirlendi

Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı ve Kipaş Holding 1'inci sırada yer alarak adını zirveye taşıdı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri yarışmasında 2011-2013 döneminde satış gelirlerini yüzde 8 bin 754 oranında artıran Maren Maraş Elektrik Şirketi Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi sıralamasında ilk sırada yer aldı. Ödülü Maren Maraş Elektrik adına Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz aldı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Ahmet Öksüz şöyle konuştu: "Kahramanmaraş'ın ilk holdingi olan, bölgesine sağladığı istihdam ve ekonomik büyüme ile ülkemizin dünyaya açılan yüzü haline gelen Kipaş Holding bünyesinde yer alan Maren Maraş Elektrik, Aydın'ın Germencik ilçesi sınırları içerisinde İrem JES, Sinem JES, Deniz JES ve Kerem JES isimli jeotermal elektrik üretim santralleri ile toplamda 92 MW elektrik üretimi sağlayarak Türkiye'de önemli bir enerji üreticisi konumuna geldi. Enerji sektöründe Kipaş Holding yenilenebilir enerjiye önem veriyor. Bu yönde yatırımları devam eden Kipaş Holding Jeotermal alanında da büyümeye devam ederek Maren Enerji şirketi ile üretim alanında faaliyet gösteriyor. Türkiye için üretmeye devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kipaş büyümede Türkiye birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN