Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okulların bakımını hükümlüler yapıyor

Giriş Tarihi: 18.8.2015
Okulların bakımını hükümlüler yapıyor

Adana'da haklarında 'kamuya ücretsiz olarak çalışma' cezası verilen hükümlüler, kentteki okulların boya-badana ile çevre düzenlemeleri, tamir, tadilat ve temizlik işlerini yapıyor

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, cezalarının son bir yılı denetimli serbestlik tedbirine çevrilen hükümlüler ile haklarında kamuya yararlı bir işte çalışma cezası verilen hükümlüler için çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi ile birlikte hükümlülere meslek edindirme kursları çerçevesinde eğitim verdi. Eğitim sonunda boya
badana sertifikası alarak meslek sahibi olan hükümlüler, haklarında verilen cezaların infazı için okullarda çalışmalara başladı.

BÜTÜN ONARIMLAR YAPILIYOR

Bu kapsamda, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan koordinasyonla tadilat ve tamirat ihtiyacı olan Adana'nın dört bir yanındaki 10 okul belirlendi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personellerince kontrol edilerek günde 8 saat çalışan hükümlüler, belirlenen okulların duvarlarından bank ve basketbol potasının boyanmasına, tadilat işlerinden bahçelerin yeşillendirilmesi ve otlarının biçilmesine, su tamirat işlerinden temizliğine kadar tüm işlerini yapıyor. Yeni eğitim öğretim yılı başlayana kadar okullarda çalışarak yeniden renklendiren sertifikalı hükümlüler, baştan sona yeniledikleri okullarda öğrencilerin daha ferah ve temiz bir ortamda eğitim öğretim alabilmelerini sağlamaya çalışıyor. Ayrıca kent genelindeki yüze yakın okulda yaklaşık 250 hükümlü okul ve iç bahçe temizliğinde görev alıyor.

BAŞSAVCI'DAN TEŞEKKÜR

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, beraberindeki Başsavcıvekili Musa Ünel, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Mustafa Yaylacı ile Mehmet Çalışkan ve Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı ile birlikte hükümlülerin çalıştığı okulları ziyaret edip inceleme yaptı. Hükümlülerle görüşen Başsavcı Yeldan, yaptıkları hizmetin çok anlamlı olduğunu belirterek onlara teşekkür etti. Hükümlülerin cezalarını çekerken topluma faydalı işler yaptığını belirten Başsavcı Ali Yeldan, "Hükümlülerin ortaya koyduğu bu çalışmaların, bundan sonraki yaşamlarında büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okulların bakımını hükümlüler yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN