Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir elmanın iki yarısı gibiyiz

Giriş Tarihi: 20.8.2015
Bir elmanın iki yarısı gibiyiz

Yeni atanan Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel'i ziyaret eden Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Belediye ile Kaymakamlığı bir elmanın iki yarısı olarak gördüğünü söyledi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kaymakamlık görevine yeni atanan Fatih Genel'i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Kaymakamlık ile belediyenin bir elmanın iki yarısı gibi olduğunu söyleyen Başkan Mahmut Çelikcan, "Birlikte halkımızın mutluluğu, daha iyi bir kentte yaşam sürmesi için çalışacağız. Sorunları birlikte çözeceğiz" dedi.

YÜREĞİR CAZİBE MERKEZİ

Yüreğir hakkında bilgi veren Başkan Çelikcan, "İlçemizin geçmişten gelen birçok sorunu var. Ama son dönemde yaptığımız çalışmalar ve hükümetimizin yatırımları sayesinde artık cazibe merkezi olmuş durumdayız. 2 tane 5 yıldızlı otel, alışveriş merkezi, Adana Bölge Hastanesi, Adliye Binası, Bölge İstinaf Mahkemesi Binası ilçemizde bulunuyor. Kentsel dönüşüm ve yapılan imar çalışmalarıyla ilçemize önemli konut yatırımları başlamış bulunmakta" diye konuştu.

"HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLUR"
Bir merkez ilçede ilk kez görev yapacağını belirten Kaymakam Fatih Genel ise "Biga'dan ayrılırken 'Yüreğimin gittiği yere kadar gideceğim' demiştim. Yüreğir hem fiziki olarak sıcak bir yer hem de insanları sıcakkanlı. Potansiyeli yüksek bir yer. Sulama birlikleri geldi. Sadece Yüreğir'de 1 milyon 250 dönüm sulanabilen alandan bahsettiler. Çok ciddi bir rakam. Amacımız, 500 bine yakın nüfusu, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızla birlikte el ele verip hoş bir seda bırakmaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir elmanın iki yarısı gibiyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN