Mavi Bulvar Formula gibi

Hız limitlerinin aşıldığı Mavi Bulvar adeta Formula pistine döndü. Denetimlerin yetersiz kaldığı caddede kaza yapan araçların sayısı her geçen gün artıyor

Mavi Bulvar Formula gibi
Adana'nın merkez Seyhan ve Çukurova ilçelerini birbirinden ayıran Mavi Bulvar, son zamanlarda adeta yarış pistine döndü. Hız limitini aşan sürücüler çevreye korku dolu anlar yaşatıyor. Bu arada hızını alamayan birçok sürücü demir bariyerleri aşarak DSİ sulama kanalına uçuyor. Ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların sayısının çoğaldığı bölgede yeterli olmayan denetimlerin daha da artırılması, trafik ekiplerinin ise her iki güzergâhta gece-gündüz uygulama yapması isteniyor.

DİKKAT ARABA UÇABİLİR

Virajların oldukça fazla olduğu bulvarda kazalar özellikle bu noktalarda artıyor. Bulvarın hiçbir yerinde hız kesici kasis olmaması kaza sayısını artıran etkenlerden biri olarak kabul ediliyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, sürücücüleri trafik kurallarına uymaya davet ederken, "Burası gerçekten çok hareketli bir yer. Bulvarda kaldırımda bile yürümeye korkar olduk. Her an bir aracın üzerimize çıkması işten bile değil. Çünkü sürücüler gaz pedalından ayağını çekmiyor" dedi.

LÜTFEN ÖNLEM ALINSIN

Aşırı hızla seyreden bir sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesiyle önce bir ağaca çarptığını sonra da kanalın sularına gömüldüğünü gören vatandaşlar, "Bunun gibi kazaların sayısı az değil. Neredeyse her gün bir otomobil ya da minibüs kanala uçuyor. Her an yaşanacak bir faciaya tanıklık etmekten korkuyoruz. Yetkililerden isteğimiz lütfen bu yolda önlem alınsın" diye konuştu.

NE DEDİLER

KANALA UÇUYORLAR

İsmail ATALAY (Emekli - 65) Sürücüler otomobilli aşırı derecede süratli kullanıyor. Viraja süratli girince direksiyon hâkimiyetini yitirip kanala uçuyor. Yol kenarında bulunan market ya da dondurmacının önüne otomobilini park eden sürücüler yüzünden de kazalar meydana geliyor.

RADAR KONULMALI
Kadir ÇARKIT (Emekli- 53) Emniyet yetkilileri buraya radar koymalı. Yoksa kazaların önüne geçilemez. Ceza yiyen sürücü bir daha sürat yapmaz. Yakında okullar açılacak. Bu yolu kullanan çok sayıda öğrenci var. Allah korusun böyle bir faciayı düşünmek bile istemiyoruz.

ÇOK DİKKATLİ OLSUNLAR
Osman SARITAŞ (Esnaf - 35) Araçların kanala uçmasını engellemek için çelik bariyerler yapıldı ancak bu kez de yol daraldı. Yola park eden sürücüleri eklersek kazaya resmen davetiye çıkardığımızın resmidir. Sürücülerin çok dikkatli olması gerek.

AĞIR CEZALAR VERİLMELİ
Selçuk BAHAR (Esnaf-31) Mavi Bulvar'da aşırı derecede sürat yapan sürücülere ağır cezalar verilmeli. Hem kendi canını, hem de başkasının canını tehlikeye atan bir sürücü gerekirse trafikten men edilmeli. Minibüs şoförlerinin de aynı şekilde eğitilmesi gerek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi Bulvar Formula gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN