Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arslan: Kardeşlik ruhu hâkim olmalı

Giriş Tarihi: 24.8.2015
Arslan: Kardeşlik ruhu hâkim olmalı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) 2'nci Başkanı Hasan Arslan, gerilimin herkesi kaygılandırdığını belirterek "78 milyonun kardeş olduğu bir yapı ülkeye hâkim olmalı" dedi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) 2'nci Başkanı Hasan Arslan, erken seçimin büyük bir olasılıkla 1 Kasım'da gerçekleşeceğini belirterek, "78 milyonun kardeş olduğu bir yapının ülkede hakim olması gerekiyor. Aslında 7 Haziran seçimleri bunun için bir umuttu. 7 Haziran seçimlerinden sonra arzu edilmeyen olaylar meydana gelmeye başladı. Hükümet kurulamadı, terör olayları tavan yaptı. Bu durum elbette rıza ettiğimiz bir sonuç değil. Ancak ülkedeki siyasi istikrarın sağlanması, hem milletin refahını hem de Türkiye'nin geleceğinin daha sağlam temellere dayandırılmasına imkan verecektir" dedi.

BELİRSİZLİK YIPRATTI

Yaşanan siyasi belirsizliğin her konuda ülkeyi ciddi anlamda sıkıntıya soktuğunu da söyleyen Arslan, "Bu belirsizlik maalesef maddi ve manevi olarak ülkeyi yıpratmıştır. Şehit haberleri artmış, ekonomi ciddi sıkıntılar yaşamıştır. Doların bugün 3 lira seviyelerinde gezmesi de bu durumun bir nedenidir" ifadelerini kullandı. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkenin geldiği noktanın hiç de iç açıcı olmadığını da söyleyen Arslan, "Yıllardır bu ülkenin topraklarına atılmış olan ve bu coğrafyada kardeşçe yaşamamıza sebep olan barış tohumlarının yeşermesi ve güçlenmesi bazı dış güçleri rahatsız etmiştir. Bu bir gerçektir. Ancak milletin iradesi ve kardeşlik duyguları bu güçleri yenecek güce sahip" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arslan: Kardeşlik ruhu hâkim olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN