Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz istiklâlimizi şehitlerimize borçluyuz

Giriş Tarihi: 26.8.2015
Biz istiklâlimizi şehitlerimize borçluyuz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kanlı terör olaylarını lanetleyerek, "İstiklâlimizi, gözünü kırpmadan şahadete koşan şehitlerimize borçluyuz" dedi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, son günlerde güvenlik güçlerine yönelik alçakça ve kalleşçe gerçekleştirilen terör saldırılarını kınayarak, "İstiklâlimizi, gözünü kırpmadan şahadete koşan şehitlerimize borçluyuz" dedi. Son bir haftada Kahramanmaraş'ın 2 şehidini toprağa verdiğini hatırlatan Başkan Erkoç, "Akan vatan evlatlarının kanından, anaların, bacıların, eşlerin ve yavruların gözyaşından medet uman terör örgütü mensuplarıyla, taşeronluğunu yaptıkları dış güçler emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerdir" diye konuştu.

BİZİM İÇİN ÖLDÜLER

Erkoç şöyle devam etti: "Kahraman şehitlerimizin arasında, varlıklarını inançları ve özgürlükleri uğruna adayarak, inancın ve fedakârlığın karşısında hiçbir gücün duramayacağını gösteren İstiklal Mücadelesi vermiş dedelerin torunu olan, Kahramanmaraşlı Ömer Erüstün ve Ahmet Bıçakçı kardeşlerimiz de bulunuyor. Bu kardeşlerimiz 1920'de, Çakmakçı Said, Mıllış Nuri gibi gencecik atalarımız bizim için ölümü göze aldılar. Bizler, istiklalimizi, İstiklal Savaşı'nda ve bugün, gözünü kırpmadan şahadete koşan bu gencecik şehitlere borçluyuz"

YÜREĞİMİZDE YAŞATACAĞIZ

Erkoç, SABAH GÜNEY'e yaptığı özel açıklamasında şunları söyledi: "Atalarımızın geçmişte dirayet, cesaret ve basiret dolu eşsiz fedakârlıklarının anısını yaşattığımız gibi, ecdadı gibi dik durarak şehadet şerbetini içen Ömer Erüstün ve Ahmet Bıçakçı kardeşimiz ve arkadaşlarının anısını da rengini şehitlerimizin kanından alan varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü olan ay yıldızlı al bayrağımız gibi kıyamete kadar yüreğimizde himaye ederek ilelebet yaşatacağız. Tarihten ibret almayıp, savaşla alamadıkları ülkemizi, birliğimizi, dirliğimizi bozarak almak isteyen hainler, alçaklar, kalleşler unutmasınlar ki bu ülkenin; Sütçü İmamları, Arslan Beyleri, Şehit Evliyaları, Mıllış Nurileri, Çakmakçı Saidleri, Şehit Ömerleri ve Ahmetleri bitmez…"

BERABERLİĞİMİZİ BOZAMAZ

Başkan Fatih Mehmet Erkoç, masumların canına kasteden terörün her türlüsünü lanetle kınayarak, "Bölgesinde lider olan ülkemizin istikrar ve huzuruna tahammül edemeyenlerin planlamış olduğu bu hain saldırı, birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmaya yetmeyecektir. Şartlar ve koşullar nasıl olursa olsun bu güzel ülkenin insanları olarak her zamankinden daha çok kenetlenecek ve hep birlikte terörü şiddetle lanetleyeceğiz. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumalıyız. Ülkemizin bu dönemde daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz istiklâlimizi şehitlerimize borçluyuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN