Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz: Böyle siyaset yapılır mı?

Mersin'de hizmetler üzerinden siyaset yapılmaya çalışanların olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Siyaset böyle olmaz" dedi

Giriş Tarihi: 26.8.2015
Kocamaz: Böyle siyaset yapılır mı?
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'e yapılan hizmetlerden rahatsızlık duyan kesimlerin kendisine, belediyeye ve hizmetlere saldırı düzenlediğini söyledi. Kocamaz, "Mersin'e toplu iğne ucu kadar katkısı olmayanlar, yapılan çalışmalara katılma nezaketi bile göstermeden bizim üzerimizden siyaset yapma çabasındalar. Bu tiplere tavsiyem, siyaset yapmak istiyorlarsa kendilerine başka yol ve yöntemler seçsinler" dedi.

ENGELLERE RAĞMEN

Kocamaz, düzenlediği basın toplantısında kentte merak edilen birçok konuya açıklık getirdi. Tulumba Battı-Çıktı Projesi ile ilgili yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken Kocamaz, TEDAŞ ve AKSA Gaz'dan kaynaklanan gecikmeye rağmen projenin 3 Ocak'ta hizmete gireceğini ifade etti. Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi'ndeki (MEŞTİ) sorunun tüm engellere rağmen çözüldüğünü kaydeden Kocamaz, "Otogarın satılması halinde elde edilecek gelirin, battı-çıktılarda kullanılması yönünde öneri sunmuştuk. Mecliste muhalefet bu işe engel oldu" dedi. Otogarın kira ödeme tarihlerinde düzenlemeye gidilmesi yönündeki teklifin komisyonlara havale edildiğini anlatan Kocamaz, "Komisyonda bu talep muhalefet üyelerince kabul edilmedi. Bu nedenle, mecliste oylama yapılmadı. Belediye yasası, '5 bin TL'yi aşan uyuşmazlıklarda çözüm belediye meclisinindir' diyor. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18/h bendine göre 2 ay 6 günlük bir tarih değişikliği yapılacak, kira başlangıç tarihi de ötelenmiş olacaktı. Komisyondan böyle bir karar çıkmadığı için teklif görüşülemedi" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz: Böyle siyaset yapılır mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN