Eğitim zincirine 26 yılda 26 halka

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Eğitim zincirine 26 yılda 26 halka

Adana merkez olmak üzere bölgede 'ilk'lerin öncülüğünü yapan Erkan Eğitim Kurumları, 1988 yılında başlattığı eğitim sevdasını, her yıl büyüyerek sürdürüyor

Özel eğitimde sadece Adana'da değil, tüm bölgede 'ilk'lerin öncülüğünü yapan Erkan Eğitim Kurumları, "Zor Bizimle Koyladır" sözünü slogan edinerek, 1988 yılında başlattığı eğitim sevdasını, her yıl büyüyerek ve güçlenerek sürdürüyor. 10 personel ve 4 öğrenci ile çıktığı yoluna, bugün verdiği mezunlarla arkasına aldığı büyük bir orduyla devam eden Erkan Eğitim Kurumları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu'na göre, bu başarının sırrı insanları önemsemekten geçiyor. "Önemsenmek insan ruhunun en temel ihtiyacıdır" diyen Abdullah Hatipoğlu, "Erkan Eğitim Kurumları, akıl ve bilimin yol göstericiliğinde bilgiye ulaşmak için çaba sarf eden, hedeflerine doğru yürürken yılmayan, zirvede olmak için kendine güvenen insan olmanın ortamını hazırlar" diyor.

BAŞARI ÜZERİNE ANLAMLI BİR SÖZ

Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hatipoğlu ise 1988'dan bu yana verdikleri mezun sayısının 300 bine doğru yaklaştığını belirterek, başarının sırrını, "Bize göre; 'hayat insanın cesaretine göre büyür, kararlılığına göre değişir, Bizler de merhum babamızın işaret ettiği çizgide büyüdük, girişimci ruhu sayesinde geliştik" sözleriyle açıkladı. Erkan Eğitim Kurumları, KPSSALES- YDS -DGS Eğitimi, Bilgisayar - Yabancı Dil eğitimi Hasta kabul-İlkyardım eğitimi, Üniversiteye Hazırlık Dershanelerinden Açık Öğretim Fakültesi kurslarına, SRC ve Sürücü KursuÖzel Güvenlik- Autocat'a kadar eğitimin her alanında hizmet veriyor.

İLK ÖZEL TEKNİK MESLEK LİSESİ
Çukurova Üniversitesi arkasında, doğa ile iç içe, kent gürültüsünden uzak, bol oksijenli ortamda modern kampüsteki Erkan Koleji'nin yanı sıra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ni de hizmete açan Erkan Eğitim Kurumları bununla da yetinmedi. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde açtıkları Türkiye'de ilk Özel Teknik Meslek Lisesi'nin ardından şehir dışına açılan kurum, bu eğitim-öğretim yılında hizmete açacakları Şanlıurfa Anadolu Teknik Meslek Lisesi'ne ilk öğrencilerini kabul etti. Kurum, yine bu yıl Erkan Temel Lisesi'ni de eğitimöğretimin hizmetine sunmanın sevinci ve coşkusunu yaşıyor.

KAZANCI EĞİTİME YATIRIYORLAR

Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hatipoğlu, eğitimden kazandıklarını yine eğitime yatırdıklarını belirterek, "Eğitimi hiçbir zaman ticaret aracı olarak düşünmedik. Bu nedenle eğitimde kazandığımızı yine eğitime yatırıyoruz. Kalabalık bir eğitimci ordusu ile birlikte Çukurova Üniversitesi'nden çok değerli 27 akademisyen hocalarımızla çalışıyoruz." dedi. Radyo Erkan ve Radyo Güney'den de söz eden Serdar Hatipoğlu babasının bu radyoları kurmaktaki öncelikli amacının de yine eğitim olduğuna dikkati çekti.

DERSHANE OKULA TAŞINDI

Serdar Hatipoğlu, Erkan Koleji'ndeki eğitim kalitesinden söz ederken de, "Kolejimizde toplam 120 öğretmen ile eğitim vermekteyiz. Okulumuzun öğrencilerinin dershane ihtiyacı yoktur. Çünkü dershane hizmetini okul içerisinde vermekteyiz. Öğrencilerimiz hafta içi her gün ve hafta sonu etütlere kalıyor ve dershane hizmetinden de yararlanmış oluyor. Erkan Dershane'sinde yapılan deneme sınavları okulumuzda yapılıyor. Dershaneyi okula taşıyarak da farklılık yaratıyoruz." dedi. Erkan Koleji kampusunun tamamen doğa ile iç içe olduğuna dikkati çeken Serdar Hatipoğlu, "Öğrencilerimiz şehrin gürültüsünden ve kirli havadan uzak tamamen bol oksijenin bulunduğu ve kuş seslerinin olduğu alanda eğitim görüyor" dedi. Adana ve Şanlıurfa'daki Teknik Meslek Liselerine, Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliyenin iş birliği içerisinde öğrenci alımı yaptıklarını belirten Serdar Hatipoğlu, "Öğrencilerin eğitim ücretini devlet karşılayacak. Bu anlamda da öğrenci devlet lisesinde okurken çok sayıda öğrencinin içinde kaybolmayacak. Öğrencilerimiz hem çalışıyor, hem de önlisans programlarına sınavsız olarak kayıt yaptırabiliyorlar" diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR YETİŞİYOR
Kurumun adeta göz bebeği, duayeni olan Genel Koordinatör İzzettin Yüzçelik ise Erkan Eğitim Kurumları gibi köklü bir kurumda 20 yılı aşkın süreden beri çalıştığını belirterek, "Erkan Eğitim Kurumları sadece Adana'ya değil bölge insanlarına hizmet veren marka değeri bilinen bir kuruluş haline geldi. KPSS dershanemiz her yıl Adana ve Türkiye şampiyonu yetiştirerek bir rekora imza atıyor. Birlik ve beraberlik içinde takım ruhu yaratarak Hatipoğlu ailesiyle birlikte yolumuza devam ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim zincirine 26 yılda 26 halka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN