Süheyla Tokyay kalitesi artık ortaokulda sürecek

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Süheyla Tokyay kalitesi artık ortaokulda sürecek

Tam 59 yıllık öğretmen olan Süheyla Tokyay, özel okul ve dershane başarılarının ardından şimdi Süheyla Tokyay Ortaokulu'yla Adana eğitim dünyasına katkı koyuyor

Eğitim dünyasına 1956'da adım atan, Adana'da memuriyetten emekli olduktan sonra özel ders bürosu, dershane ve özel okul yatırımları yapan Süheyla Tokyay, şimdi de Süheyla Tokyay Ortaokulu'nu hayata geçiriyor. Süheyla Tokyay Ortaokulu, yeni eğitim- öğretim döneminde ilk öğrencilerini ağırlamaya başlayacak.

DONANIMLI BİR EĞİTİMCİ

Süheyla Tokyay, 14 Kasım 1937'de Kayseri'de Gesi Bağları'nda dünyaya geldi. 1956 yılında Konya Öğretmen Okulu'ndan mezun oldu. Üç yıl yatılı okuduğu bu okulda diğer öğretmen adaylarıyla birlikte, sadece bilgili olarak değil çocuk psikolojisinden spora, diksiyondan giyinmeye kadar her konuda donanımlı bir eğitimci olarak yetişti. İlk görev yeri, kendisinin de ilkokul eğitimini aldığı Kayseri Sümer İlkokulu oldu. 1957 yılında evlenen Süheyla Tokyay, mühendis olan eşiyle farklı illerde görev yaptıktan sonra 1965'te Adana'ya tayin edildi, 1982'de ise memuriyetten emekli olup özel ders bürosu açtı. Tokyay'ın özel ders bürosu, 1985'te dershane adını aldı. 1999'da ise 6 ortağıyla birlikte Özel Bilimkent Okulları'nı kurdu. Ortaklarıyla eğitim konusunda anlaşmazlıklar yaşayınca 2008'de yeniden kendi dershanesine yöneldi.

YENİ BAŞARILAR YOLDA

Süheyla Tokyay Dershanesi 30 yıl boyunca öğrencilerini ilk günkü heyecanla kucakladıktan sonra, ortaokul olarak yoluna devam edecek. Süheyla Tokyay Ortaokulu, 2015-2016 eğitim- öğretim yılı itibariyle öğrencilerini ağırlamaya başlıyor. Okulun, Süheyla Tokyay kalitesiyle Adana eğitim dünyasına katkı koyması ve mezunlarının önemli başarılara imza atması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süheyla Tokyay kalitesi artık ortaokulda sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN