Büyükşehir kazdı gitti

Toros Caddesi'nde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan kanalizasyon kuyusunun çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmaması vatandaşın tepkisine yol açtı

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Büyükşehir kazdı gitti
Adana Büyükşehir Belediyesi, Toros Caddesi'nde başlattığı yenileme çalışmaları sırasında düşenin hayatını tehlikeye sokacak bir çukur kazdı. Çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadan bırakılan derin kanalizasyon kuyusunu görenler, "Bu nasıl mantık, bu nasıl anlayış! Çukur kazıyorsun bari bir güvenlik şeridi çek. Önlem almak çok mu zor? Buraya birisi düşse, bir çocuk hayatını kaybetse bunun sorumlusu kim olacak? Önlem almak için bir facia mı yaşanmalı?" diye tepki gösterdi.

ESNAF TEPKİLİ

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz temmuz ayında Toros Caddesi'nde yenileme çalışmalarının startını verdi. Ancak çalışmalar kaplumbağa hızı ile devam edince cadde esnafı sinir küpüne döndü. Caddenin trafiğe kapatılıp kaldırımlarının söküldüğünü ve ağır yürüyen çalışmalar yüzünden büyük iş kaybına uğradıklarını söyleyen cadde esnafı, çalışmaların bir an önce tamamlanması için yetkililerin kapısını aşındırırken, bu kez de büyük tehlike arz eden olaylarla karşı karşıya kaldı.

SÖZLÜ İNCELEME YAPTI

Büyükşehir ekipleri, Toros Caddesi ile Cemalpaşa Mahallesi 63007 Sokak'ın kesiştiği noktada derin bir kanalizasyon çukuru kazdı. Çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmayan derin çukur öylece bırakıldı. 4 gün boyunca çukur çevresine bir güvenlik şeridi bile çekilmemesine tepki gösteren cadde esnafı, "Başkan Hüseyin Sözlü 3-4 gün önce gelip burada inceleme yaptı. Buna rağmen işler ağır aksak yürüyor. Şimdi de çukur sorunu çıktı karşımıza. Bu nasıl anlayış?" diye sordu.

GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Cadde esnafı olarak çalışmalardan olumsuz etkilendiklerini belirten Zeynel Gündüz, "Büyükşehir ekiplerinin açtığı bu çukur 4 günden beri kapatılmadı. Buradan her gün yüzlerce insan geçiyor. Hadi gündüz neyse, gece evine giden bir yığın insan var. Çukur çevresinde kendilerini bekleyen tehlikeden habersiz oynayan çocukları görünce yüreğimiz ağzımıza geliyor. Güvenlik şeridi çekmek çok mu zor? Bir çukur açılıp 4 gün boyunca kapatılmaz mı? İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Hepsinden önemlisi kanalizasyondan çevreye yayılan dayanılmaz koku ise cabası" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir kazdı gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN