Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz tedavisinde teknoloji önemli

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Göz tedavisinde teknoloji önemli
Gelişen tıp teknolojileri sayesinde gözlük kullananların imdadına yetişen lazer teknolojisi her geçen gün yeni gelişmelerle farklı bir boyut kazanırken, bu uygulamayı yaptırmak isteyenler de yaşanan bilgi karmaşası içerisinde doğru karar vermekte güçlük çekebiliyorlar. Dünyagöz Adana'dan Uz. Dr. Cüneyt Karaarslan, lazerle gözlüklerinden kurtulmak isteyenler için önemli bilgiler vererek, miyop, hipermetrop ve astigmat tedavisinde teknoloji faktörünün çok önemli olduğunu söyledi.

İYİLEŞME ÇOK HIZLI OLUYOR
Dr. Cüneyt Karaarslan, iki aşamadan oluşan ve gözlükten kurtulma ameliyatlarının baştan sona bıçaksız lazerle yapıldığı uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi: "Operasyonun birinci aşamasında bir femtosaniye laseri olan Intralase cihazı ile bıçak kullanmadan, en ince ayarlı bir şekilde kornea tabakasında arzu edilen kalınlıkta ve çapta bir kapak oluşturuyoruz. Ve iyileşme çok hızlı oluyor, Hastalar 5-6 saat sonra gözlüksüz görmenin keyfini çıkarmaya başlıyor"

MERAK EDİLENLER

Dr. Cüneyt Karaarslan, "Hastalarımızın kafasında, numaraların geri gelip gelmeyeceği konusunda soru işareti oluşuyor. Hiçbir zaman yüzde 100 başarı diyemeyiz ama artık daha az sürprizler yaşıyoruz. Operasyon sırasında gözün oynamasının, doğru bakmamasının bir soruna yol açıp açmayacağı da soruluyor. iLASIK cihazında bulunan ve FBI'ın da kullandığı iris tanıma özelliği ile hafızaya aldığı irisi yakalayarak göze bire bir kitlenme özelliği sayesinde arzu edilen koordinatlara uygulanır"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz tedavisinde teknoloji önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN