Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşımacılığın lider ismi Metro Turizm

Metro Turizm Genel Müdürü Mustafa Sarı, firmasının Türkiye'de sektörün lokomotifi olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 31.8.2015
Taşımacılığın lider ismi Metro Turizm
Metro Turizm Genel Müdürü Mustafa Sarı, Metro'nun Türkiye'de taşımacılığın lideri olduğunu belirterek, "En yakın iki rakibimizin taşıdığı yolcunun toplamı kadar yolcuyu biz tek başımıza taşıyoruz. Sektörde lideriz. 30 bin kişiye istihdam sağlıyoruz" dedi.

DÜNYA DEVLERİNDEN

Türkiye'nin en büyük turizm şirketlerinin başında gelen Metro Turizm'in Çukurova Bölgesi'ndeki çalışmalarının değerlendirildiği toplantı, Erdemli ilçesindeki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Metro Turizm Genel Müdürü Mustafa Sarı, Metro'nun dünyanın en büyük firmalarından birisi olduğunu vurguladı.

YILDA 450 BİN SEFER

Metro Turizm'in yılda ortalama 450 bin sefer yaptığını ve firmanın ülke genelinde bin adet bilet satış noktası olduğunu ifade eden Sarı, "En yakın iki rakibimizin taşıdığı yolcunun toplamı kadar yolcuyu biz tek başımıza taşıyoruz. Sektörde lideriz. Türkiye'de gitmediğimiz nokta yok denecek kadar az. 78 ilde aktif faaliyetimiz var" ifadelerini kullandı.

ARAÇLAR YENİLENECEK

Toplamda bin 650 araçla hizmet veren Metro Turizm'in 30 bin kişiye istihdam sağladığına dikkat çeken Sarı, "Araçlardan 800'ü şirketimizin öz malı. Baktığımız zaman 2010 modelin altında araç sayımız yok denecek kadar az. Kiralık olan araçlarımız için İspanyol otobüs firmasıyla temaslarımız sürüyor. Yakın zamanda İspanya'ya gidip söz konusu otobüslerin üretildiği fabrikaları gezeceğiz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşımacılığın lider ismi Metro Turizm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN