Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da makam aracı yok

Belediyede makam aracı uygulamasına son veren ve özel aracını kullanan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Bir zihniyet devrimi yapmak gerekiyordu" dedi

Giriş Tarihi: 1.9.2015
Çukurova'da makam aracı yok
Adana'da Çukurova Belediyesi'nde başkan dahil hiçbir yöneticinin makam aracı kullanmadığı ortaya çıktı. Göreve geldiği gün başlattığı 'makam araçsız belediye' uygulamasına kendisini de dahil eden Başkan Soner Çetin, 2 Nisan 2014 günü verdiği talimatla belediyede makam aracı uygulamasını kaldırdığını belirterek, "Kamuoyuna 'makam aracı saltanatı' olarak yansıyan eski uygulamaya son verdiğim için halktan büyük destek gördüm. Bu nedenle özel işlerimde özel aracımı kullanmaya başladım. Sadece kamusal görevde olduğum zaman makam aracı kullanıyorum" dedi.

ÖZEL ARACIYLA GİDİYOR
Makam araçlarını 17 ay önce kaldırarak 'araç havuzu' sistemi başlatan Başkan Soner Çetin yeni uygulamaya kendisini de dahil etti. Başkan olduğu için devletin tahsis ettiği Audi marka makam aracını bırakan Çetin, 01 CHP 01 plakalı Mercedes marka şahsi aracına binmeye başladı. Belediyeye geliş ve gidiş dahil olmak üzere tüm kamusal hizmetler için de kendi özel aracını kullanmaya başlayan Başkan Çetin, yeni uygulama için "Belediyemizde bir buçuk yıl önce başlattığımız makam araçsız sisteme ben de katıldım. Borç bitinceye kadar makam aracı kullanmayacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da makam aracı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN