Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çin'le sıcak temas kuruldu

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Çin'le sıcak temas kuruldu

Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları, Sektör Kurulu Başkanı Ali Kavak'ın koordinatörlüğünde Çin'e giden sektör temsilcileri, Çin'e yönelik meyvesebze ihracatı için temaslarda bulundu

Türkiye Yaş Meyve Sebze Sektörü Kurulu Başkanı Ali Kavak koordinatörlüğünde, 29-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti' ne yönelik yerinde inceleme gezisi düzenlendi. Türkiye yaş meyve sebze ihracatçı birliklerinin yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile firma temsilcilerinden oluşan heyet ilk olarak başkent Pekin'de Çin'e yönelik yaş meyve sebze ihracatının önündeki engelleri kaldırmak adına sektörün nabzını tutan Çin Tarımsal Toptancı Halleri Birliği'ni ziyaret etti.

ÇİNLİLERE TÜRKİYE DAVETİ
Burada Birlik Başkanı Zengjun Ma ve Uluslararası Komisyoner Monica Xie ile yapılan toplantıda söz alan heyet başkanı Ali Kavak, Çin'e yaş meyve sebze ihracatının önünün açılması ve ihracatın bir an önce başlaması için gerekli pazar erişim süreci ve protokol sürecinin hızlandırılması ile ilgili destek beklediğini dile getirdi. Bu hususta oldukça olumlu görüşmeler gerçekleşti ve Hal Birliği temsilcileri Türkiye' ye gerekli desteği vereceklerini belirtti. Bunun üzerine Türkiye pazarını yerinde incelemeleri adına Çin temsilci heyetleri Türkiye'ye davet edildi.

HALLER ZİYARET EDİLDİ

Yoğun geçen görüşmelerin ardından aynı gün Pekin'in kalbi sayılan Pekin Merkez Toptancı Hali ve Xinfadi Toptancı Hali ziyaret edildi. Çin Giriş-Çıkış Teftiş ve Karantina Birliği ile de görüşmelerde bulunan heyet üyeleri, Türkiye Yaş Meyve Sebze Heyetinin girişimleri ile Çin Halk Cumhuriyeti pazarında Türkiye yaş meyve ve sebze ürünlerini tanıtabilmek adına, 9 -11 Eylül 2015 tarihlerinde Pekin' de gerçekleşecek olan yaş meyve sebze fuarına ürünler getirilip, Çinli tüketicilere sunulabileceği ve bunun etkili bir reklam kampanyası olacağını belirtti. İhracatçı heyeti, devam eden günlerde de Çin'deki ziyaretlerini sürdürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin'le sıcak temas kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN