Ballık köylüleri su sevinci yaşadı

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesine bağlı Ballık köyündeki 15 yıllık su sıkıntı giderildi. Köyün suya kavuşmasına en çok kadınlar sevindi

Giriş Tarihi: 9.9.2015
Ballık köylüleri su sevinci yaşadı
Gaziantep'in Yavuz ilçesine bağlı Ballık köyünde yaşayanlar, 15 yıldır yaşadıkları su sorunundan kurtuldu. Su hasreti sona eren kadınların sırtındaki yük, biraz daha hafifledi. Suya hasret olan kadınlar birbirine su atarak, suyun çıkmasının mutluluğunu paylaştı. Sondaj çalışmalarını yerinde incelemeye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de köylülerin mutluluğunu paylaşarak, "Su kadınlar için çok önemli, bütün yükü kadınlar çekiyor" dedi.

SANİYEDE 9 LİTRE AKIYOR

Ballık köyünde çıkan suyu inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, köyün yıllardan beri su sorunu yaşadığını belirterek, "Bugün yaptığımız çalışmayla, saniyede 9 litre akan çok bereketli bir su bulduk. Köyün ihtiyacı ise 6 litre. İnşallah bu çalışmaları tamamlayacağız. Bir Büyükşehir'in köyü, ilçesi nasıl olması gerekiyorsa öyle olacak, yaşam kalitesi artacak" şeklinde konuştu.

EN ÇOK ONLAR SEVİNDİ
"Su çıkarılmasına emek verenden Allah razı olsun" diyen Ballık köyü kadınları, "Çok zorluk çektik, Suyumuzun çıkmasına çok sevindik. Allah herkesten razı olsun" dedi. Köyde 10-15 yıldan beri su sıkıntısı çekildiğini söyleyen erkekler ise "GASKİ'ye müracaat ettik. Gerekli çalışmayı yapıp köyümüzü suya kavuşturdu. Başkanımız Fatma Şahin'e ve emeği geçenlere teşekkür ederiz" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ballık köylüleri su sevinci yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN