Çetin: Başbakan tüm liderlerle el ele vermeli

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Kavga eden değil, acilen tüm liderlerle kol kola giren Başbakan görmek istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 14.9.2015
Çetin: Başbakan tüm liderlerle el ele vermeli
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, teröristlerin karakol basarak, insan kaçırarak, asker ve polisleri şehit ederek varabileceği hiçbir yer olmadığını vurguladı. PKK'nın terör eylemlerinin Türkiye'deki kardeşliğe zarar veren bir boyut kazandığına dikkat çeken Çetin, "Kardeşlik iklimini PKK'nın dışında, gazete basanlar, parti binalarını kundaklayanlar, sırf Doğulu diye insan dövüp, Güneydoğu'ya giden otobüslere saldıranlar da bozuyor ve terörün ekmeğine yağ sürüyorlar" dedi. Çetin, "1000 yıllık kardeşliğin bozulmasını isteyenler de dahil olmak üzere herkes bu kötü gidişattan zarar görecektir. Bu kavga bir iç savaşa dönüşmesin istiyorsak 'hepimiz kardeşiz' adıyla ve sadece Türk bayraklarıyla Türkiye genelinde mitingler yapmalıyız" diye seslendi.

HEPİMİZ KARDEŞİZ

Cumhuriyet rejiminin getirdiği laiklik sayesinde hiç kimsenin ne kökeni ve inancının ne de mezhebinin sorgulanabildiğine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, şöyle dedi: Kim, hangi köken, inanç ve hangi coğrafyadan olursa olsun kardeştir ve kardeş olarak da kalacaktır. Bugünler mutlaka geçecektir. En büyük tehlike 'Nerede doğdun, kimsin, kökenin ne, hangi partiye oy verdin?' diye sorgulama yapmaya kalkışmaktır. İnsanların dünyaya gelirken getirdiği kimliği ve mensubiyeti sorgulanamaz. 'Sen şusun, sen busun' demek kabul edilemez. Hepimiz kardeşiz. 1000 yıllık kardeşliğin bozulmasını isteyenler de dahil olmak üzere herkes bu kötü gidişten ağır zarar görür.

KOL KOLA GİRMELİLER

"Toplum infial havasından bir an önce kurtarılmalıdır ve bu görev öncelikle Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten Sayın Cumhurbaşkanı ile Sayın Başbakan'a düşmektedir" diyen Çetin şöyle devam etti: Herkes, özellikle de siyasetçiler barış ve kardeşlik çağrılarını her fırsatta vurgulamalıdırlar. Ama bu yetmez. Başbakan ve tüm liderler kol kola girmeli, Meclis bir an önce toplanmalı; ayrılıklar bir kenara bırakılıp Türkiye'miz için el ele vermeliyiz. Kullandığımız dile çok dikkat etmek, özen göstermek zorundayız. İntikam çağrıları yapanlar, gazeteleri basıp parti binalarını kundaklayanlar, gösterilere kan bulaştıranlar cezalandırılmalı; kötü gidişata neden olanların yaptığı yanlarına kâr kalmamalıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çetin: Başbakan tüm liderlerle el ele vermeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN