Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamlarından birlik mesajı

Giriş Tarihi: 15.9.2015
İşadamlarından birlik mesajı

Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu (GİAF) Onursal Başkanı Erhan Özmen, etnik kimlik sorunu yaşamayan Türkiye'nin Suriye veya Irak olmayacağını söyledi

Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu (GİAF) Onursal Başkanı Erhan Özmen, Türkiye'de etnik kimlik sorunu yaşanmadığını söyledi. Özmen, "Son günlerde yaşananlar canımızı yakıyor. Bundan sonra daha fazla bir arada olacağız, daha fazla kol kola gireceğiz. Türkiye'de etnik kimlik sorunu asla yoktur. Biz 77 milyon kardeşiz, dostuz ve son derece samimiyiz. Suriye, Irak veya İran olmayacağız" dedi.

AKLINI KULLAN DÜNYAYI YÖNET

GİAF Genişletilmiş İstişare Toplantısı'nın gerçekleştirildiği Sultaşa Otel'de, yaşanan terör olayları ile ilgili bir basın açıklaması yapan GİAF Onursal Başkanı Erhan Özmen, Türkiye'nin önemli bir eşikte olduğunu kaydetti. Dünya üzerinde 7 milyar 100 milyon insanın yaşadığı 190 devlet bulunduğunu dile getiren Özmen, akıllı davranan ülkelerin dünyayı yönettiğini, aksi yönde ilerleyen ülkelerin de bölündüklerini vurguladı.

SURİYE VE IRAK MUSİBETİ

Türkiye'nin sınır komşularından Suriye'nin 22 milyon, Irak'ın ise 33 milyon nüfusu bulunduğu anlatan Özmen, "Suriye ve Irak kaça bölündü? Ayağa kalkıp kendimize gelelim. Çevremize ve dünyaya bakalım. Biz bunu istemiyoruz. Dünyanın kıymetli varlığı insandır. İnsan, Avrupa, Amerika ve gelişmiş ülkeler için en önemli değerdir. Suriye ve Irak için değil. Her gün onlarca insan ölüyor. Bir tarafta ABD ve AB nasihati bir tarafta da Suriye-Irak musibeti var" diye konuştu.

KİMLİK SORUNU YOK

Yaşananların terör olaylarının büyük acı verdiğinin ve can yaktığının altını çizen Özmen, "Biz ne Irak ne de Suriye'yiz. Bundan sonra daha fazla bir arada olacağız, daha fazla kol kola gireceğiz. Türkiye'de etnik kimlik sorunu asla yoktur. Bunu yapacak olsa toplam nüfus içinde yüzde 7'lik payı olan Amerika yapar. Bizim böyle bir kavgamız yok. Biz 77 milyon kardeşiz, dostuz ve son derece samimiyiz. Biz Suriye, Irak veya İran olmayacağız" ifadelerini kullandı.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR
Türkiye'nin 1 Kasım'da sandık başına gideceğini de anımsatan Özmen, siyasilere, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara bazı önerilerde de bulundu. İş dünyası olarak çarkların durmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Özmen, "Üretime devam edecek ve asla ilimizi terk etmeyeceğiz. Diğer sivil toplum örgütlerinden aynı duyarlılıkla bunu bekliyoruz. Herkes 1 Kasım'da sandıktan çıkacak sonuca saygı duysun. 1 Kasım, hükümetin kurulacağı ve sorunların konuşulup yaraların sarılacağı gündür. Gün birlik olma günüdür" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarından birlik mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN