Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KKTC ve Anamur arasında 'kardeş oda' protokolü

Giriş Tarihi: 15.9.2015
KKTC ve Anamur arasında 'kardeş oda' protokolü
Anamur ve KKTC arasında sosyal, kültürel, toplumsal ve ekonomik konularda önemli adımlar atılarak güçlü bir köprü oluşturuldu. Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu ve Meclis Başkanı Kerim Çilingir'in başkanlığına 14 kişilik oda heyeti KKTC Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fikri Toros ve Ticaret Odası yetkilileri ile toplantı yaptılar. Her iki odanın genel sekreterlerinin birkaç aydır sürdürdükleri yazışmalar sonucunda kardeş oda protokol metni oluşturularak imzalandı.

YENİ BİR KÖPRÜ KURULACAK
İmza töreninde konuşan Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Torunoğlu KKTC'nin Anamur'dan görülen ışıkları gibi ticari ilişkilerin de yansımasına neden olacak kardeş oda protokolünün imzasıyla her iki yakada yeni bir köprünün kurulacağını belirtti. Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Kerim Çilingir de "Anamur ile KKTC ticaret odalarının attığı bu adımın giderek güçlü bir köprüye dönüşeceğini yürekten inanıyorum" dedi.

ANLAŞMANIN ANLAMI BÜYÜK
KKTC Ticaret odası Başkanı Fikri Toros ise 3 bin üyelerinin bulunduğunu çok geniş sektörlerde iş yapan üyeleriyle birlikte Anamur ile kurulacak koordinasyon çerçevesinde ticari ilişkilerin yanı sıra kültürel ve sosyal ilişkilerin de kendiliğinden oluşacağını belirterek, "Bu ziyaret ve imzaladığımız kardeş oda protokolü büyük anlam taşımaktadır. KKTC ile Rum kesimi arasında sürdürülen çalışmalar AB ülkelerinde dikkatle izleniyor ve büyük anlam taşıyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC ve Anamur arasında 'kardeş oda' protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN