Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurban yakalama timi göreve hazır

Giriş Tarihi: 20.9.2015
Kurban yakalama timi göreve hazır
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'nda firar edip ortalığı savaş alanına çeviren kurbanlıkları yakalamak için veterinerlerin de görevli olduğu 'Kurban Yakalama Timi' kurdu. Bayram boyunca hizmet edecek olan ekip, firar eden hayvanları iğne ile uyuşturarak sahiplerine teslim edecek. Veterinerlerin de görevli olduğu yakalama timine kurbanlıkları ellerinden kaçan vatandaşlar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Alo 153 Çağrı Merkezi'ni arayarak kolaylıkla ulaşabilecek.

BAYILTACAKLAR

Bayramın 4 günü boyunca kaçan hayvanları yakalamak için Büyükşehir Belediyesi olarak 'Kurban Yakalama Timi' kurulduğu söyleyen Doğal Hayatı Koruma Başkanı Celal Özsöyler, "Bayram boyunca kaçan danalar anesteziyle bayıltılarak tekrar sahiplerine teslim edilecek. Bununla birlikte vatandaşların daha huzurlu, daha güvenli bir bayram geçirmelerini sağlayacağız" dedi.

3 EKİP ÇALIŞACAK

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde kurulan timin 3 ekip halinde görev alacağını söyleyen Başkan Celal Özsöyler, "Her ekipte bir veteriner hekim, uyuşturucu tüfeği kullanan ve bir de yakalayıcı arkadaşımız olmak üzere 3 kişi yer alacak. Bu arkadaşlarımız bayram boyunca kurbanları kaçan vatandaşlarımız için hizmet verecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban yakalama timi göreve hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN