Cemiyet paralel meczubun yanında

Giriş Tarihi: 22.9.2015
Cemiyet paralel meczubun yanında

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakareti alışkanlık haline getiren Fetullah Gülen örgütünün meczubu Aytekin Gezici yerine, SABAH Adana Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu kınadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a Twitter hesabından hakaret ettiği iddiasıyla 5 yıl 9 ay hapse mahkum edilen Fethullah Gülen örgütünün meczubu Aytekin Gezici yerine SABAH Gazetesi Adana Temsilcisi Ersin Ramoğlu hakkında kınama kararı veren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin bu tutumu, "Cemiyet paralel meczubun yanında yer aldı" diye yorumlandı.

CEZA ÜSTÜNE CEZA ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ'a Twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara 29'uncu Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yargılanan Gezici, 3 Ekim 2014'teki paylaşımıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski Adalet Bakanı Bozdağ'a hakaret ettiği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay, 6 Ekim 2014'teki paylaşımıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 2 yıl olmak üzere toplam 5 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gezici, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik 12 Ekim 2014'teki paylaşımıyla da 'kamu görevlisine alenen hakaret' suçundan 1 yıl 9 ay adli para cezasına çarptırıldı.

GEZİCİ YİNE KAŞINIYOR

Kararın açıklanmasından sonra Twitter hesabından adeta yargı kararı ile alay edercesine "Çok korktum yahu:))" paylaşımında bulunan Gezici'nin Paralel Yapı'ya ters olduğunu düşündüğü her şeyi eleştirdiği ortaya çıktı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin her fırsatta sosyal medyayı kullanarak önüne gelene küfür ve hakaretler yağdıran Aytekin Gezici'yi kınama yerine Cumhurbaşkanı'na hakaret edeni köşesine taşıyan Ersin Ramoğlu'nu hedef göstermesi tepki topladı. Bu kararı duyanlar, "Cemiyet yönetimi, basın özgürlüğünü devlet büyüklerine küfür etmek olarak algılıyor galiba. Ağzından sürekli küfür çıkan birisini üyelikten atacağına devletine sahip çıkanları kınıyor" dedile r.

TWİTTER TERÖRİSTİ
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu, üyemiz Aytekin Gezici ile ilgili son olarak kaleme aldığı 'twitter teröristi' başlıklı yazısı nedeniyle kınıyoruz. Gezici, sosyal medyada paylaştığı yazı, yorum veya fotoğraflardan dolayı yargılanırken Ramoğlu'nun yıpratıcı ve yönlendirici yorumlarını kabul etmemiz beklenemez" ifadeleri kullanıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemiyet paralel meczubun yanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN