Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seracıya ucuz elektrik ve faizsiz kredi imkanı

AK Parti Mersin 1. sıra Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, seralarda kullanılan elektrikte indirime gidileceği ve serasını yenilemek isteyen çiftçiye 0 faizli kredi verileceğini söyledi

Seracıya ucuz elektrik ve faizsiz kredi imkanı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Aydıncık ilçesinde çiftçiye önemli müjdeler verdi. Seralarda kullanılan elektrikte yüzde 15 indirim yapılacağını bildiren Elvan, seralarını yenilemek isteyen çiftçilere de 0 faizli kredi verileceğini açıkladı.

YATIRIM ZENGİNİ AYDINCIK

AK Parti Aydıncık İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen buluşmada konuşan Elvan, "Aydıncık'ın turizm açısından canlanabilmesi için yat limanına ihtiyacı var. Bu noktada fizibilite, proje ve ÇED raporları hazırlandı. Onaylar alındı. Zemindeki balçık sorunu giderilmesiyle 2016'nın ilk çeyreğinde limanı yapacağız. Aydıncık Meslek Yüksek Okulu için yapılması planlanan binayı da yatırım programına aldık. İlçemize güzel bir belediye binası ile anadolu lisesi ve yurt da yapacağız" dedi.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE
Bölgede ve özellikle Aydıncık'ta seracılık faaliyetlerinin de bir hayli geliştiğini dile getiren Elvan, çiftçilere önemli müjdeler verdi. Elvan "Seralarını yenilemek isteyen çiftçilerimize 0 faizli kredi vereceğiz. Çalışmalar tamamlandı. Ticarethane olarak kabul edilen seralardaki elektrik tarifesini de sulama suyu fiyatına çekiyoruz. Yani serada kullanılan elektrik fiyatları yüzde 15 düşecek" diye konuştu. Hizmet denilince akla ilk önce AK Parti'nin geldiğini vurgulayan Elvan, sadece Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait ülke genelinde 2 binin üzerinde şantiye olduğunu da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seracıya ucuz elektrik ve faizsiz kredi imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN