Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kaldırım yeni yapıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Ziyapaşa Bulvarı'nda yeniden düzenlediği kaldırım çalışmaları tamamlandı. Aradan 15 gün geçmeden çökmeler başladı

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Bu kaldırım yeni yapıldı
Adana'da kent görünümünün güzel olması için Zihni Aldırmaz döneminde sil baştan yapılan kaldırımlar, bu kez de Hüseyin Sözlü zamanında yeniden düzenlenmeye başladı. Kaldırım düzenleme çalışmaları nedeniyle kentin birçok noktasında inşaatlar başladı. Bir türlü bitmek bilmeyen çalışmalar yüzünden semt sakinleri ve esnaflar zaman zaman isyan noktasına geldi. Biten yerlerde bulunanlar derin bir oh çekmişti ki sevinçleri uzun sürmedi. Ziyapaşa Buvları'nın D-400 karayolu ile havuz kavşağı arasında kalan bölgede yaptığı kaldırım çalışmasının bitmesiyle birlikte yeni sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Çalışmalar batı tarafında devam ederken, bittiği belirtilen doğu kaldırımında birçok noktada çökmeler başladı. Baraj Yolu'nda da asfalt yolda kocaman bir çukur oluşması vatandaşların kafasında "Yapılan işlerin hepsi baştan savma mı? Bu işlere milyonlarca lira para ödeniyor. Bunları denetleyen yok mu?" sorusunu getirdi.

HER YER SORUNLU

Kent merkezinde birçok noktaya devam eden kaldırım çalışmalarını uzman gözüyle inceleyenler, yapılan çalışmaların çok iğreti olduğu görüşünde birleşiyor. Estetik olmaktan çok uzak, çağdaş bir kente yakışmayan renk ve şekillerle donatılı kaldırımların baştan savma olduğu, biter bitmez çökmesinden belli. Çalışmaların yeterince denetlenmemesinin bu sorunları ortaya çıkardığını belirten Adanalılar, "Milletin parası pul değil. Belediye hizmet vermek için uçan kuşa borçlandı. Bari yapılan harcamaların karşılığında gerçekten doğru yapılan işler çıksın" diye konuştu.

GÜVENİLİRLİĞİ TARTIŞILIYOR

Baraj Yolu'nun Yeni Baraj Mahallesi 68019 Sokakla kesiştiği noktada yolda meydana gelen çökme de trafiği uzun süre tehlikeye düşürdü. Ziyapaşa Bulvarı'nda daha yeni tamamlanan kaldırımda meydana gelen bozulmalar, Baraj Yolu'ndaki yolda oluşan çökme, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan işlerin güvenirliliğinin tartışılmasına neden oldu. Bu durum, Büyükşehir'den ihale alan firmaların yeterliliğinin de gözden geçirilmesi gerektiği görüşünü ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kaldırım yeni yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN